دیدار علمای مسلمان لبنان با وزیر امور خارجه ایران

سیاسی

هیأت تجمع علمای مسلمین لبنان شامل جمعی از علمای برجسته سنی و شیعه این کشور و هم‌چنین دبیرکل جبهه عمل اسلامی لبنان که برای شرکت در کنفرانس وحدت اسلامی در تهران به سر می‌برند، عصر روز چهارشنبه در دیدارهای جداگانه با محمد جواد ظریف، ضمن تبریک هفته وحدت و سالروز میلاد پیامبر بزرگ اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، آخرین وضعیت تحولات جهان اسلام را مورد تبادل نظر قرار دادند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدارها ضمن تقدیر از تلاش هوشیارانه و ایفای نقش موثر علما در مقابله با فتنه‌های مذهبی که وحدت و مصلحت جهان اسلام را هدف قرار داده است، تأکید کرد: پشتیبانی از اسلام اصیل و آرمان فلسطین به دور از گرایشات طایفه‌یی، مبنای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

او با اشاره به این که مردم لبنان، نماد همزیستی و تعامل و تقارب بین مذاهب و طوایف مختلف هستند، از گفت‌وگوهای بین حزب الله و جریان المستقبل استقبال کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از گفت‌وگو، تفاهم و همبستگی ملی در لبنان حمایت کرده و در کنار دولت، ارتش، مردم و مقاومت لبنان در برابر تجاوزگری صهیونیستی و تروریزم و افراط گرایی خواهد ایستاد.

شیخ احمد الزین، رییس این تجمع که از علمای برجسته اهل سنت لبنان است تأکید کرد: ما از ابتدای انقلاب با امام خمینی (ره) بر سر اسلام و بر محور وحدت اسلامی و دفاع از حق و عدالت و آرمان فلسطین بیعت کردیم و بر عهد خود با ولایت فقیه استوار مانده‌ایم.

شیخ حسان عبدالله، دبیرکل تجمع علمای مسلمین نیز اظهار کرد: علمای مسلمان به تأسی از منش وحدت بخش جمهوری اسلامی ایران، با همبستگی و وحدت خود نقش بارزی در مقابله با فتنه‌های دشمنان داشته اند.

شیخ زهیر جعید، دبیرکل جبهه عمل اسلامی لبنان نیز تأکید کرد: مقاومت لبنان و آرمان فلسطین، مدیون حمایت‌های بی‌دریغ جمهوری اسلامی ایران است و کرامت ما نیز در گرو وحدت و مقاومت است.

انتهای پیام

کد N664896