در جمع دبیران کل احزاب کشورهای اسلامی مطرح شد:

پیشنهاد نوبخت برای تشکیل کمیته کاری احزاب جهان اسلام

سیاسی

دبیر کل حزب اعتدال و توسعه از احزاب کشورهای اسلامی خواست با اعزام نمایندگانی به مجامع جهانی و تبلیغ در فضای مجازی از اسلام راستین حمایت و ادعای دروغین عده ای تروریست را خنثی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت دبیر کل حزب اعتدال و توسعه در ضیافت وحدت احزاب کشورهای اسلامی با بیان اینکه سابقه تحزب در ایران به چیزی حدود یک قرن برمی گردد گفت: حکومت های غیرمردمی در ایران هم اختیار را از پارلمان گرفته بودند و هم احزاب را تعطیل کرده بودند. بنابراین احزابی که امروز فعال هستند در واقع بعد از پیروزی انقلاب فعال شدند.

نوبخت افزود: البته حزب موتلفه از احزاب ریشه دار و اصیل بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است؛ به طور کلی احزاب ایران از نظر گرایش به دو گروه اصولگرا و اصلاح طلب قابل تقسیم هستند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود تنوع سلایق در این دو مجموعه، وجه مشترکی بین احزاب اصلاح طلب و اصولگرا وجود دارد که آن پایبندی به مفاهیم اسلام با محوریت ولایت فقیه هستند.

دبیر کل حزب اعتدال و توسعه تاکید کرد: در این چارچوب احزاب باهم تلاش می کنند تا با ارائه راه حل هایی برای توسعه ایران با یکدیگر رقابت کنند.

نوبخت خاطرنشان کرد: در میان این دو جریان، جریان میانه ای وجود دارد که حزب اعتدال و توسعه در ایران جغرافیا قرار گرفته است. حزب اعتدال و توسعه در مرام خود نفی اصولگرایی و اصلاح طلبی ندارد و معتقد است جریان مدیریت کشور باید با اعتماد مردم بدست بیاید و اراده هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا در مسیر جریان اداره کشور همین است.

وی تاکید کرد: با همین رویکرد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲، حزب اعتدال و توسعه، کاندیدای مناسب را دکتر روحانی دید و به همین جهت این حزب و جمعی از احزاب دیگر از دکتر روحانی برای کاندیداتور ریاست جمهوری دعوت کرد و آقای روحانی پذیرفت. تعدای از احزاب اصولگرا و اصلاح طلب نیز این حزب را یاری کردند به همین جهت در اداره کشور و در حوزه اجرایی سازمان برنامه ریزی که بنده حضور دارم با معیار شایسته گزینی اصلاح طلبان و اصولگرایان در مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی و اقتصادی با ما همکاری می کنند.

نوبخت با بیان اینکه فکر می کنیم همایش وحدت اسلامی با یک مشکل و یا یک موقعیت استثنایی روبرو است تاکید کرد: این مشکل، آن هجومی است که به اسلام عزیز در این مرحله وارد شده است. امروز بخشی از تروریست ها قسمتی از عراق و شام را اشغال کرده اند و غیر از حضور فیزیکی در دو کشور مسلمان عراق و سوریه به همه اسلام عزیز و راستین حمله ور شده اند.

سخنگوی دولت افزود: هجوم آنها و ظلم به اسلام این است که تلاش می کنند از چهره زیبا و انسانی اسلام تصویری خشن و غیرانسانی ارائه کنند.

وی با بیان اینکه ما اگر خودمان را جای یک انسان اروپایی و غربی قرار دهیم و ببینیم کسی با نام اسلام یک انسان دیگر را سر می برد چه تصوری پیدا می کنیم تاکید کرد: در این صورت آن انسان غربی چه کینه ای از آن مذهب، مکتب و دین به دل خواهد گرفت در حالی که این افراد قاتلین مسلمانان هستند و اسلام را اجرا نمی کنند.

نوبخت تاکید کرد: اینجاست که همه مسلمانان و احزاب کشورهای اسلامی رسالت بزرگی خواهند داشت و نه تنها باید تشکیک مساعی داشته باشند، بلکه باید خاک عراق و سوریه را از وجود این تروریست ها پاک کنند و در یک دفاع نرم، چهره اسلام اصیل و واقعی را به جهان بشناسانند.

دبیر کل حزب اعتدال و توسعه تاکید کرد: احزاب اسلامی در این ماموریت باید برنامه ای منسجم داشته باشند و با ابزارهای مختلف رسانه ای تلاش کنند به جامعه جهانی نشان دهند که این افراد مسلمان نیستند.

وی تاکید کرد: ما می توانیم در فضای مجازی از اسلام راستین دفاع کنیم و با برنامه ریزی باید تلاش کنیم احزاب، نمایندگانی را به مجامع جهانی اعزام کنند و این ادعای دروغینی که عده ای تروریست دارند را خنثی و اسلام واقعی را معرفی کنند.

نوبخت با بیان اینکه باید در اجلاس های بعدی به تناسب این موضوع از احزاب مختلف برای تبیین این مسئله دعوت به عمل آوریم گفت: پیشنهاد می کنم در پایان این اجلاس یک کمیته کاری تشکیل شود و با هم رایزنی کنیم تا ببینیم به چه صورت می توانیم از ظرفیت احزاب جهان اسلام برای مقابله با ادعای جعل اسلامی مبارزه کنیم.