۲
در جمع دبیران کل احزاب کشورهای اسلامی مطرح شد:

پیشنهاد نوبخت برای تشکیل کمیته کاری احزاب جهان اسلام

  • ۸بازدید
  • ۲ رای
  • ۰ دیدگاه

دبیر کل حزب اعتدال و توسعه از احزاب کشورهای اسلامی خواست با اعزام نمایندگانی به مجامع جهانی و تبلیغ در فضای مجازی از اسلام راستین حمایت و ادعای دروغین عده ای تروریست را خنثی کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد باقر نوبخت دبیر کل حزب اعتدال و توسعه در ضیافت وحدت احزاب کشورهای اسلامی با بیان اینکه سابقه تحزب در ایران به چیزی حدود یک قرن برمی گردد گفت: حکومت های غیرمردمی در ایران هم اختیار را از پارلمان گرفته بودند و هم احزاب را تعطیل کرده بودند. بنابراین احزابی که امروز فعال هستند در واقع بعد از پیروزی انقلاب فعال شدند.

نوبخت افزود: البته حزب موتلفه از احزاب ریشه دار و اصیل بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است؛ به طور کلی احزاب ایران از نظر گرایش به دو گروه اصولگرا و اصلاح طلب قابل تقسیم هستند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود تنوع سلایق در این دو مجموعه، وجه مشترکی بین احزاب اصلاح طلب و اصولگرا وجود دارد که آن پایبندی به مفاهیم اسلام با محوریت ولایت فقیه هستند.

دبیر کل حزب اعتدال و توسعه تاکید کرد: در این چارچوب احزاب باهم تلاش می کنند تا با ارائه راه حل هایی برای توسعه ایران با یکدیگر رقابت کنند.

نوبخت خاطرنشان کرد: در میان این دو جریان، جریان میانه ای وجود دارد که حزب اعتدال و توسعه در ایران جغرافیا قرار گرفته است. حزب اعتدال و توسعه در مرام خود نفی اصولگرایی و اصلاح طلبی ندارد و معتقد است جریان مدیریت کشور باید با اعتماد مردم بدست بیاید و اراده هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا در مسیر جریان اداره کشور همین است.

وی تاکید کرد: با همین رویکرد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲، حزب اعتدال و توسعه، کاندیدای مناسب را دکتر روحانی دید و به همین جهت این حزب و جمعی از احزاب دیگر از دکتر روحانی برای کاندیداتور ریاست جمهوری دعوت کرد و آقای روحانی پذیرفت. تعدای از احزاب اصولگرا و اصلاح طلب نیز این حزب را یاری کردند به همین جهت در اداره کشور و در حوزه اجرایی سازمان برنامه ریزی که بنده حضور دارم با معیار شایسته گزینی اصلاح طلبان و اصولگرایان در مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی و اقتصادی با ما همکاری می کنند.

نوبخت با بیان اینکه فکر می کنیم همایش وحدت اسلامی با یک مشکل و یا یک موقعیت استثنایی روبرو است تاکید کرد: این مشکل، آن هجومی است که به اسلام عزیز در این مرحله وارد شده است. امروز بخشی از تروریست ها قسمتی از عراق و شام را اشغال کرده اند و غیر از حضور فیزیکی در دو کشور مسلمان عراق و سوریه به همه اسلام عزیز و راستین حمله ور شده اند.

سخنگوی دولت افزود: هجوم آنها و ظلم به اسلام این است که تلاش می کنند از چهره زیبا و انسانی اسلام تصویری خشن و غیرانسانی ارائه کنند.

وی با بیان اینکه ما اگر خودمان را جای یک انسان اروپایی و غربی قرار دهیم و ببینیم کسی با نام اسلام یک انسان دیگر را سر می برد چه تصوری پیدا می کنیم تاکید کرد: در این صورت آن انسان غربی چه کینه ای از آن مذهب، مکتب و دین به دل خواهد گرفت در حالی که این افراد قاتلین مسلمانان هستند و اسلام را اجرا نمی کنند.

نوبخت تاکید کرد: اینجاست که همه مسلمانان و احزاب کشورهای اسلامی رسالت بزرگی خواهند داشت و نه تنها باید تشکیک مساعی داشته باشند، بلکه باید خاک عراق و سوریه را از وجود این تروریست ها پاک کنند و در یک دفاع نرم، چهره اسلام اصیل و واقعی را به جهان بشناسانند.

دبیر کل حزب اعتدال و توسعه تاکید کرد: احزاب اسلامی در این ماموریت باید برنامه ای منسجم داشته باشند و با ابزارهای مختلف رسانه ای تلاش کنند به جامعه جهانی نشان دهند که این افراد مسلمان نیستند.

وی تاکید کرد: ما می توانیم در فضای مجازی از اسلام راستین دفاع کنیم و با برنامه ریزی باید تلاش کنیم احزاب، نمایندگانی را به مجامع جهانی اعزام کنند و این ادعای دروغینی که عده ای تروریست دارند را خنثی و اسلام واقعی را معرفی کنند.

نوبخت با بیان اینکه باید در اجلاس های بعدی به تناسب این موضوع از احزاب مختلف برای تبیین این مسئله دعوت به عمل آوریم گفت: پیشنهاد می کنم در پایان این اجلاس یک کمیته کاری تشکیل شود و با هم رایزنی کنیم تا ببینیم به چه صورت می توانیم از ظرفیت احزاب جهان اسلام برای مقابله با ادعای جعل اسلامی مبارزه کنیم.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.