حبیبی در جمع دبیران کل احزاب کشورهای اسلامی:

احزاب در وحدت جهان اسلام نقش موثری دارند/ تقدیر از حزب الله و جنبش امل

سیاسی

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در ضیافت وحدت احزاب کشورهای اسلامی تاکید کرد: احزاب در مواردی که دولت هایشان به دلیل ضرورت رعایت برخی پروتکل ها نمی توانند موضوعاتی را مطرح کنند می توانند نقش آفرین باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در مراسم ضیافت وحدت احزاب کشورهای اسلامی که به میزبانی حزب موتلفه در مرکز آموزش و پژوهش های وزارت امورخارجه برگزار شد با تشکر از مجمع تقریب مذاهب اسلامی که موجبات دعوت حضور سران احزاب کشورهای اسلامی در ایران را فراهم کرد اظهار داشت: کنفرانس وحدت اسلامی فرصت مغتنمی برای احزاب کشورهای اسلامی فراهم آورد چرا که برای اولین بار در کنفرانس وحدت اسلامی و با ابتکار مجمع تقریب مذاهب اسلامی، دبیران کل و مسئولان کشورهای اسلامی فرصت گردهمایی پیدا کردند تا نظرات خود را با یکدیگر تبادل کنند.

وی با بیان اینکه هفت سال پیش با دعوت حزب موتلفه اجلاسی با حضور عده ای از مسئولان احزاب کشورهای اسلامی در تهران برگزار شد گفت: ما در این ۷ سال آرزوی برگزاری اجلاس دبیران کل احزاب کشورهای اسلامی را در تهران داشتیم که این آرزو امسال تحقق یافت.

وی افزود: با عنایات الهی، کمیسیون احزاب کشورهای اسلامی در محل برگزاری اجلاس تشکیل می شود. به نظر ما احزاب اسلامی توانمندی بزرگی برای تاثیرگذاری در وحدت بین مسلمانان می توانند داشته باشند.

حبیبی خاطرنشان کرد: ما به عنوان احزاب در مواردی که دولت هایمان به دلیل ضرورت رعایت برخی پروتکل ها موضوعاتی را نمی توانند مطرح کنند می توانیم نقش آفرین باشیم و این توانایی در احزاب اسلامی وجود دارد. امیدواریم در جلسه فردا بتوانیم از ظرفیت احزاب برای این موضوع و موضوعات دیگر استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه حزب موتلفه اسلامی ۵۱ سال پیش در منزل حضرت امام (ره) تشکیل شد گفت: با عنایت الهی حزب موتلفه موفق شد قبل از پیروزی انقلاب و بعد از پیروزی انقلاب وظایف خود را انجام دهد. ما در مبارزات علیه نظام شاهنشاهی با پیروی از نیت حضرت امام، نقش مهمی ایفا کردیم.

حبیبی گفت: حدود ۲ سال بعد از تشکیل حزب، به علت مبارزات ستمشاهی ۴ نفر از اعضای حزب توسط رژیم اعدام شدند یعنی به آرزوی خویش که شهادت بود رسیدند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: بسیاری از موسسین حزب موتلفه در دوره قبل از پیروزی انقلاب خدمات زیادی را برای این پیروزی انجام دادند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر در تمام مراکز استانها و ۲۰۰ شهرستان نمایندگی رسمی داریم و یک حزب گسترده و فراگیر کشوری هستیم. ما در کشورمان وابسته به جریان اصولگرایی هستیم و تعدادی از احزاب کشور وابسته به جریان رقیب ما یعنی اصلاح طلبان هستند.

وی خطاب به دبیران کل احزاب کشورهای اسلامی با تاکید بر اینکه ما برای رقبای خود احترام زیادی قائلیم گفت: در این رقابت ها قاعدتا پیشرفت کشور مستتر است و مجموعه احزاب قانونی ما دغدغه ای جز تقویت نظام جمهوری اسلامی و تبعیت از ولی فقیه ندارند.

حبیبی اظهار داشت: ما امیدواریم با کمک دولت آقای روحانی که زمینه بهتری برای فعالیت احزاب فراهم کرده است بتوانیم در جهت موثرتر کردن جایگاه احزاب و شاکله قدرت و تبیین سرنوشت کشور گام های موثری برداریم.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی سخنرانی امروز رئیس جمهور را در کنفرانس وحدت اسلامی را یک سخنرانی جامع دانست و گفت: سخنرانی میهمانان کنفرانس وحدت اسلامی در جلسه صبح امروز را نیز جامع تلقی می کنیم.

وی تاکید کرد: حزب موتلفه با عضویت در کمیته دائمی اتحادیه احزاب سیاسی آسیا و ارتباط با دهها حزب جهان و امضای تفاهم نامه با تعداد زیادی از احزاب آسیا افتخار دارد به عنوان دبیرخانه اسلامی احزاب جهان اسلام تمام ظرفیت خود را در این زمینه بکار گیرد.

حبیبی با بیان اینکه نزدیک شدن بیشتر احزاب اسلامی یکی از راههای ایجاد اتحاد بین مسلمانان است گفت: این مهم با همکاری احزاب اسلامی تحقق خواهد یافت.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان از حزب الله لبنان، مجلس اعلای اسلامی عراق، جنبش امل، جنبش حماس، جنبش جهاد اسلامی برای همکاری و حضور در اجلاس احزاب کشورهای اسلامی تشکر و قدردانی کرد.