در پیام‌های جداگانه‌ای به سران کشورهای اسلامی؛

رییس جمهور میلاد پیامبر اسلام (ص) را به دولت‌ها و ملت‌های مسلمان تبریک گفت

دولت

دلسوزان امّت اسلامی و دلدادگان پیامبر بزرگوار اسلام "با درس آموزی از مكتب وحی و سنّت نبوی، اخلاق محمّدی(ص) و آیین مروت و مدارا را اسوه خویش قرار دهند و با تحكیم پایه‌های اخوّت دینی زمینه گسترش صلح، عدالت، رشد و معنویت را در امت اسلامی فراهم آورند".

رییس جمهور در پیام‌های جداگانه‌ای به سران کشورهای اسلامی و مسلمانان، میلاد فرخنده شمع جمع آفرینش، نبی مكرّم اسلام (ص)را تبریک گفت.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این پیام‌ها تصریح کرده است:"امیدوارم به مباركی این عید خجسته و در آستانه این میلاد نورانی و در شرایطی كه جهان اسلام از آتش افراطی‌گری و تحریك تعصّبات طائفه‌ای و مذهبی رنج می‌برد و دشمنان اسلام، به ارائه تصویری واژگونه و نادرست از اسلام رحمانی و پیامبر رحمت پرداخته‌اند، دلسوزان امّت اسلامی و دلدادگان پیامبر بزرگوار اسلام بیش از هر زمان دیگر به ضرورت وحدت اسلامی توجه كنند".

رییس جمهور همچنین ابراز امیدواری کرده است دلسوزان امّت اسلامی و دلدادگان پیامبر بزرگوار اسلام "با درس آموزی از مكتب وحی و سنّت نبوی، اخلاق محمّدی(ص) و آیین مروت و مدارا را اسوه خویش قرار دهند و با تحكیم پایه‌های اخوّت دینی زمینه گسترش صلح، عدالت، رشد و معنویت را در امت اسلامی فراهم آورند".

کد N664866