بازتاب بیانات مقام معظم رهبری درباره تحریم‌های ظالمانه علیه ایران در رسانه‌های خارجی

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه ایران تاکید کردند که ایران باید خود را در برابر تحریم‌ها مصون کند و بیانات ایشان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشته است.

ایسنا نوشت:
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه ایران تاکید کردند که ایران باید خود را در برابر تحریم‌ها مصون کند و بیانات ایشان بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشته است.
خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ضمن پوشش بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با مردم قم نوشت: رهبر ایران اگرچه از مذاکرات هسته‌ای و تلاش‌های حسن روحانی، رییس‌جمهور کشورش برای حل این مساله حمایت می‌کند، هنوز هم سخنانی ارائه می‌دهد که علیه دشمن و شیطان بزرگ است.
ایشان در این‌باره گفت: من با مذاکرات مخالفت نیستم، اما ما نمی‌توانیم به دشمنی همانند آمریکا اعتماد کنیم که می‌گوید تحریم‌ها نمی‌تواند فوری و یک‌جا لغو شود.
رهبر ایران که بالاترین مقام این کشور محسوب می‌شود مصون کردن ایران در مقابل تحریم‌ها را تنها راه محدودکردن قدرت مانور دشمن خواند و تاکید کرد: معنای اقتصاد مقاومتی همین است و تحقق این مهم وظیفه اصلی مسوولان کشور است.
آیت‌الله خامنه‌ای هم‌چنین گفت که تحریم‌ها برای کشورش مشکل ایجاد کرده اما اگر دشمن شرط برداشته‌شدن تحریم‌ها را دست کشیدن ایران از ارزش‌هایش قرار دهد هیچ مسوولی آن را نخواهد پذیرفت.
شبکه خبری بلومبرگ نیز در این‌باره نوشت: رهبری ایران در سخنرانی روز چهارشنبه خود گفت که این کشور هرگونه شرط برای لغو تحریم‌ها که موجب تضعیف غرور و ارزش‌های ایران شود را نمی‌پذیرد.
آیت‌الله خامنه‌ای ضمن حمایت از مذاکرات هسته‌ای با قدرت‌های جهانی تاکید کرد: ایران باید خود را دربرابر تحریم‌ها مصون کند و معنای واقعی اقتصاد مقاومتی همین است.
به گزارش بلومبرگ دور بعدی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 که بیش از یک سال است برای حل مساله هسته‌ای ایران و چگونگی لغو تحریم‌های این کشور در جریان است، 18 ژانویه در ژنو برگزار خواهد شد.
هم‌چنین خبرگزاری ترند با اشاره به بخش‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب در روز چهارشنبه گزارش داد: آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد از سخنان مقامات آمریکایی مبنی بر این که تحرم‌ها فوری و یک‌جا لغو نخواهند شد تاکید کرد ایران باید خود در مقابل تحریم‌ها مصون کند.
ایشان در ادامه با حمایت از تلاش‌های رییس‌جمهور برای حل مساله هسته‌ای گفت که با مذاکرات ایران و گروه 1+5 مخالف نیست.
رسانه‌های دیگر جهان شامل شبکه خبری ای‌بی سی نیوز،‌ تایمز آوایندیا و یواس ای تودی نیز بیانات امروز حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را منتشر کردند.
کد N664768