حدادعادل:

"ظریف" یک دیپلمات موفق با بینش فرهنگی درست و عمیقی است

غلامعلي حداد عادل

نماینده تهران در مجلس گفت: اهمیتی که آقای ظریف به نقش گسترش زبان فارسی در دیپلماسی قائل هستند پشتیبان ما در کارهای آینده خواهد بود.

نماینده تهران در مجلس گفت: اهمیتی که آقای ظریف به نقش گسترش زبان فارسی در دیپلماسی قائل هستند پشتیبان ما در کارهای آینده خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، غلامعلی حداد عادل در بازدید وزیر امور خارجه از بنیاد سعدی اظهار کرد: این روزها همه می‌دانیم مسوولیت سنگین و خطیر تاریخی برعهده ایشان است که همه برای موفقیت ایشان دعا می‌کنیم و می‌دانم که ایشان در عین حال که یک دیپلمات موفق هستند علاقه های فرهنگی و بینش فرهنگی درست و عمیقی دارند و همین جنبه ما را در بنیاد سعدی دلگرم می‌کند.

وی افزود: با توجه به اینکه بخش اصلی کار ما در خارج از کشور است و همه فعالیت های خارج از کشور به نحوی به وزارت خارجه مربوط می شود، اهمیتی که ایشان به نقش و گسترش زبان فارسی در دیپلماسی قائل هستند، پشتیبان ما در کارهای آینده خواهد بود

وی با اشاره به اینکه وزیر امور خارجه عضو هیات امناء بنیاد سعدی است، خاطر نشان کرد: ما در بنیاد سعدی سعی کرده‌ایم خشت اول را درست بنا کنیم تا این دیوار تا ثریا کج نشود بر همین اساس در انتخاب همکاران نهایت دقت شده است تا کیفیت و کمیت با هم ملحوظ شوند.

وی افزود: همکاران ما در بنیاد سعدی عموما متخصص و کارشناس ارشد و دکتری در این حوزه هستند وعلاوه بر زبان انگلیسی به یک زبان دیگر خارجی مسلطند، ما در نظر داریم بنیاد سعدی را به عنوان موسسه علمی،‌ تخصصی نیرومد و کارآمد در خدمت اهداف نظام قرار دهیم.

رییس بنیاد سعدی تصریح کرد: مطمئن هستیم وزیر امور خارجه و همکاران شما، ما را پشتیبانی خواهند کرد و ان‌شاءالله هم در هیات امناء از نظرات و پیشنهادات شما استفاده کنیم و هم در خارج از کشور از همکاری سفرا بهرمند شویم .

گفتی است، بنیاد سعدی از سه رکن « ریاست عالیه »،«هیئت امناء» و « رئیس » تشکیل شده است که ریاست عالیه بنیاد با رئیس جمهور است و اعضای هیئت امنای بنیاد شامل معاون اول رئیس جمهور (رئیس هیات امنا)، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رئیس بنیاد ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر امور خارجه،وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر آموزش و پرورش ، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس جامعه المصطفی العالمیه و رئیس سازمان صدا و سیما و 5 نفر صاحب نظر در حوزه زبان و ادبیات فارسی به پیشنهاد رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و تایید هیات امنا و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

انتهای پیام

کد N664600