مسول بمبگذاری انتحاری روز سه شنبه در استانبول پیدا شد

گروهی مارکسیست-لنینیست به نام جبهه آزادی بخش خلق انقلابی مسوولیت بمبگذاری انتحاری روز سه شنبه در استانبول را برعهده گرفت.

مسول بمبگذاری انتحاری روز سه شنبه در استانبول پیدا شدگروهی مارکسیست-لنینیست به نام جبهه آزادی بخش خلق انقلابی مسوولیت بمبگذاری انتحاری روز سه شنبه در استانبول را برعهده گرفت.

 

 


به گزارش وب سایت شبکه خبری یورونیوز، این بمبگذاری در یک مقر پلیس صورت گرفت و علاوه بر کشته شدن یک تن، افسری دیگر نیز مجروح شد. شواهد حاکی است که عامل بمبگذاری در منطقه سلطان احمد، یک زن بوده است. این زن که به زبان انگلیسی حرف می زد به بهانه اعلام مفقودی یک کیف پول به مقر پلیس وارد شده بود.

احمد داوداغلو، نخست وزیر ترکیه اعلام کرد که این بمبگذار انتحاری با خود دو بمب حمل می کرده که یکی از آن دو خنثی شده است.

جبهه آزادی بخش خلق انقلابی در فهرست گروه های تروریستی ایالات متحده آمریکا است. وزارت امورخارجه آمریکا ماه آوریل سال گذشته میلادی در ازای به دست آوردن اطلاعات درباره سه رهبر اصلی این گروه تا سقف سه میلیون دلار جایزه تعیین کرده بود.
این گروه در دهه هفتاد میلادی بسیار فعال بوده است.

یک هفته پیش از این نیز به سوی پلیس در نزدیکی دفتر نخست وزیری نارنجک پرتاب شد. عامل این اقدام بازداشت شده و جبهه آزادی بخش خلق انقلابی مسوولیت آن را نیز برعهده گرفته است.

از آغاز گفتگوهای دولت ترکیه با نمایندگان حزب کارگران کردستان موسوم به پ کا کا در سال ۲۰۱۲میلادی، حملات انتحاری در این کشور به ندرت دیده شده است.

52261

کد N664477