شکایت فلسطینی‌ها از رژیم صهیونیستی در شورای امنیت

فلسطين

هیات نمایندگی فلسطین در سازمان ملل از رژیم صهیونیستی به علت بلوکه کردن درآمدهای مالیاتی تشکبلات خودگردان فلسطین شکایت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، هیات نمایندگی فلسطین در سازمان ملل از مقامات رژیم صهیونیستی به اتهام بلوکه کردن درآمدهای مالیاتی تشکیلات خودگردان فلسطین به شورای امنیت شکایت کرد.

این هیات در متن شکایت خود به شورای امنیت اعلام کرد که رژیم صهیونیستی درآمدهای تشکیلات خودگردان فلسطین را به دلیل تلاش فلسطینی‌ها برای پیوستن به دادگاه کیفری بین الملل سرقت و در واقع به طور مستقیم موضع سرکوبگرانه‌ای را علیه فلسطینی‌ها اتخاذ کرده است.

این هیات همچنین در شکایات خود به تمام اقدامات ناقض حقوق بشر رژیم صهیونیستی، از جمله مصادره منازل و اموال فلسطینی‌ها، بازداشت هزاران فلسطینی و محاصره غزه را مطرح کرد و از شورای امنیت خواست برای پایان دادن به نقض قوانین توسط رژیم صهیونیستی وارد عمل شود.

پیشتر رژیم صهیونیستی در آمدهای مالیاتی فلسطین را که حدود 500 میلیون شکل است بلوکه می‌کند.

دولت آمریکا ضمن ابراز مخالفت با بلوکه کردن دارایی‌های فلسطین توسط دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که این اقدام تنش‌ میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی را بیشتر خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N664176