بیانیه 270 نماینده در گرامیداشت راهپیمایی میلیونی اربعین اباعبدالله

سیاسی

270 نماینده مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای، راهپیمایی میلیونی اربعین را گرامی داشته و آن را اجتماع بزرگی برای مهیا شدن ظهور حضرت مهدی (عج) دانستند.

به گزارش خبرنگار مهر، متن بیانیه 270 نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص راهپیمایی میلیونی اربعین ابا عبدالله به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اِنَّ الْحُسين مِصباحُ الْهُدي وَ سَفينَهُ الْنِّجاه

 اربعین حسینی سال 93 تجلی پرشکوه میلیون‌ها دلباخته سرافراز آزادگان از دهها کشور جهان در دریای عشق و در میان امواج فریاد لبیک یا حسین بوده که آنان را به ساحل نجات یعنی حرم مطهر رسانده است. این بزرگترین تجمع تاریخ جلوه‌های زیبایی از ایثار و از خودگذشتگی، فداکاری، اخوت اسلامی و در یک عبارت صفا، وفا و وِلا را در سرزمین جانباخته کربلا به منصه ظهور درآورد. مسلما سَتُرگی این انسجام علاوه بر درخشش وحدت جهان امت اسلامی، آن‌گونه که رسول اسلام بین مهاجرین و انصار رابطه برادری برقرار کرده و همانطور که در جامعه مهدوی انتظار می‌رود و از سوی دیگر رعب و وحشت را در دل مستکبران توطئه‌گر و عوامل فریب‌خورده آنان یعنی گروه‌های تکفیری داعش نشان داده است؛ راهپیمایی بیش از 20 میلیون زائر و شیفته سالار شهیدان از نجف و کربلا با وجود تهدیدهای دشمنان و علی‌رغم وضعیت جوی نامناسب، سرما، باران و عدم آمادگی کامل برای برگزاری چنین گردهمایی بی‌نظیر، حماسه بیعت با ولایت را در عاطفی‌ترین شرایط آن در دل تاریخ به ثبت رساند. آنچه که در عظمت این حماسه پر ابهت افزود، نقش ملت شریف عراق در مهمان‌نوازی و پذیرایی از میلیون‌ها انسان، ملت‌ها و نژادها و سلایق مختلف است که قلب‌هایشان با نام امام حسین (ع) به هم گره خورده بود. آحاد ملت ولایتمدار عراق از جوانان، پیران و حتی کودکان، زنان و مردان عشایر غیور از شیعه و سنی و مسلمان و غیرمسلمان هر چه در توان داشتند، به پاس شیفتگی سید و سالار شهیدان در طبق اخلاص گذاشتند.

حُسن مدیریت مسئولان عراقی در تامین امنیت و شرایط مناسب جای تقدیر دارد و امیدواریم در سال‌های آتی با برنامه‌ریزی گسترده‌تری این بزرگترین کنگره جهانی فرصتی سرنوشت‌ساز در جهت آزادسازی قدس شریف از دست پلید صهیونیست‌ها و تعیین‌کننده ظهور حضرت مهدی (عج) تبدیل شود.