بیست‌وهشتمین کنفرانس وحدت اسلامی

یک پژوهشگر اسلامی عراق: مسائل اختلافی را کنار بگذاریم

یک عضو شورای همبستگی ملی و پژوهشگر اسلامی عراق گفت: ما باید زن و مرد را در کنار یکدیگر کامل بدانیم و مسائل اختلافی را کنار بگذاریم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خانم دکتر منال فنجان عضو شورای همبستگی ملی و پژوهشکده‌ اسلامی عراق در بیست‌وهشتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با عنوان "امت واحده اسلامی؛ چالش‌ها و راهکارها"، گفت: خداوند گفته است همه‌ی ما از یک نفس بشری هستیم و بین افراد برتری وجود ندارد مگر از لحاظ علمی.

وی ادامه داد: حضرت خدیجه در جهاد پیامبر (ص) شریک بود. همچنین حضرت محمد (ص) در امور مسائل با خانم‌ها مشورت می‌کرد. همچنین در جنگ‌ها نیز نظر آنها را می‌شنید. پیامبر (ص) به زن و مرد با چشم یکسان نگاه می‌کرد. ما باید مسائل اختلافی را کنار بگذاریم.

این عضو شورای همبستگی ملی و پژوهشگر اسلامی عراق گفت: در طول تاریخ خانم‌ها در کنار مردها بودند آیا انسانی وجود دارد که بگوید ما به خانم‌ها در جامعه و مسائل مختلف به آنها نیاز نداریم؟

منال فنجان افزود: ما باید با نفس خودمان وحدت داشته باشیم هنگامی که واقعیت دین را بدانیم که دین از طرف خداوند برای فرصت‌ دادن به انسان‌ها آمده مسائل حل می‌شود. ما باید زن و مرد را کامل بدانیم و برای آباد کردن سرزمینمان نقش را به هر دوی آنها دهیم.

وی خاطرنشان کرد:‌ بنابراین باید آگاه باشیم و تئوری اجتماعی را ایجاد کنیم ما نیاز به بازنگری در مسائل شرعی داریم. همچنین باید متون شرعی خودمان را مجددا قرائت کنیم.

این عضو شورای همبستگی ملی و پژوهشگر اسلامی عراق خاطرنشان کرد: هیچ چیزی جز مساله‌ای که از سوی خدا باشد نمی‌تواند مقدس باشد ما باید نقشی را که زن باید در جامعه ایجاد کند را به او بدهیم و فقط نباید خدای ناکرده زن مورد سوء استفاده جنسی قرار گیرد. بلکه باید به عنوان عنصری مفید در جامعه نقش داشته باشد.

انتهای پیام

کد N663944