پای کلینتون به پرونده فساد پسرملکه انگلیس باز شد/هیلاری در وضعیت هشدار

سیاسی

پرونده فساد پسر دوم ملکه انگلیس همچنان خبر ساز است و جدیدترین تحقیقات انجام شده در مورد آن حکایت ازاین مطلب دارد که «بیل کلینتون» نیز به نوعی در این ماجرا دخیل است.

به گزارش خبرگزاری مهر، بیل کلینتون، رئیس جمهور اسبق آمریکا، که رابطه غیر اخلاقی وی با «مونیکا لوینسکی» همچنان در اذهان عمومی باقی مانده بار دیگر خود را در میان یک رسوایی غیر اخلاقی یافته است. 

این ماجرای جدید مربوط به پرونده ای است که «پرنس اندرو» پسر دوم ملکه انگلیس، را در مظان اتهام قرار داده و همین امر خاندان سلطنتی بریتانیا را به واکنش واداشته به طوریکه خبرهایی در مورد فشار دربار انگلیس بر رسانه های این کشور مبنی بر پوشش ندادن اخبار این پرونده منتشر شده است. 

اما ماجرای گیر بودن پای کلینتون در این پرونده از آن قرار است که «جفری اپستین» فرد میلیونری که رابط پرنس اندرو با دختری به نام «ویرجینیا رابرتز» بوده با بیل کلینتون نیز در ارتباط بوده و رئیس جمهور اسبق آمریکا چندین بار به به جزیره خصوصی اپستین در کارائیب محلی که از ویرجینیا به عنوان یک برده جنسی استفاده می شد، سفر کرده است. 

راشاتودی در مورد این رسوایی می نویسد: تحقیقات جدید در مورد پرونده فساد اخلاقی پرنس اندرو نشان می دهد که نام بیل کلینتون 21 بار در دفترچه تلفن جفری اپستین، ثبت شده است. 

رابرتز اپستین را متهم کرده که از وی به عنوان یک برده جنسی استفاده کرده و او را مجبور به برقراری ارتباط جنسی با افرادی می کرده که اپسین از طریق سیاسی و یا اقتصادی با آنها در ارتباط بود. یکی از این افراد پرنس اندرو است که گفته می شود سه بار با رابرتز پیش از رسیدن او به سن قانونی رابطه جنسی برقرار کرده است. 

بر اساس این گزارش، بیل کلینتون در فاصله سال های 2002 تا 2005 چندین بار به جزیره خصوصی اپستین در کارائیب سفر کرده است. 

این پرونده رسوایی اولین بار در سال 2005 و زمانیکه پلیس سواحل پالم شکایتی را از والدین یک دختر 14 ساله دریافت کردند مطرح شد. در آن زمان والدین این دختر نوجوان از یک مرد سالخورده ثروتمند به دلیل ایجاد مزاحمت و رفتار جنسی با دخترشان شکایت کرده بودند. دوستان این دختر نوجوان سپس به پلیس گفته بودند که دو بار پیامی را برای این دختر که در مزنل اپسین بوده برده اند و آن رمد و دوست خود را در شرایطی که لباس مناسبی به تن نداشته اند مشاهده کرده اند. 

این پرونده با دیگر در هفته گذشته در دادگاهی در آمریکا مطرح شد و پرنس اندرو متهم به داشتن رابطه به رابرتز پیش از رسیدن او به سن قانونی گردید.

پای کلینتون در حالی به این پرونده باز شده که همسر وی «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا، به عنوان بخت نخست دموکرات ها برای نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری 2016 مطرح است و اگر اتهامات وارده بر بیل در این رابطه به اثبات برسد شانس هیلاری برای رهبری دموکرات ها در انتخاباتی که مقدمات آن از چند ماه دیگر آغاز می شود به خطر می افتد.