انگلیس در آستانه انتخابات پارلمانی نیرو به عراق اعزام نمی‌کند

در بحبوحه نگرانی‌ها نسبت به تلفات بیشتر نیروهای انگلیسی در میدان جنگ پیش از انتخابات پارلمانی سال 2015 میلادی در انگلیس، دیگر در ماه مارس صدها نیروی این کشور برای مبارزه با تروریست‌های داعش به عراق اعزام نخواهند شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، دولت انگلیس نسبت به اینکه افزایش چشمگیر اقدامات نظامی انگلیس در خاورمیانه بر کمپین انتخابات پارلمانی این کشور تاثیر بگذارد، ابراز نگرانی کرد.

مقامات ارشد انگلیس نگرانند، کشته شدن سربازان انگلیسی که نیروهای امنیتی عراق را برای مقابله با تروریست‌ها آموزش می‌دهند، واکنش عمومی به همراه داشته باشد.

این در حالی است که مایکل فالون، وزیر دفاع انگلیس در دسامبر سال 2014 اعلام کرده بود، به دنبال افزایش چشمگیر جنگ علیه تروریسم، صدها نیروی انگلیسی در ژانویه سال 2015 میلادی به عراق اعزام می‌شوند.

اما وزارت دفاع انگلیس در اظهاراتی تایید کرد، در چارچوب زمانی اعلام شده به هیچ وجه نیرویی به عراق اعزام نخواهد شد.

یکی از سخنگویان وزارت دفاع انگلیس گفت، برنامه آموزش نیروهای پیشمرگ کرد و نیروهای امنیتی عراق برای مقابله با تهدید بمب‌های کنار جاده‌ای و شکست تروریست‌ها هنوز امکان تحقق دارد.

منابع رسمی انگلیس گفتند: دولت لندن به هیچ وجه نمی‌خواهد اخبار اعزام نیروهای انگلیس به عراق بر مبارزات انتخاباتی سایه افکند. آن‌ها در حال حاضر مساله به تعویق انداختن برنامه‌های آموزش نیروهای امنیتی عراق را که توسط مایکل فالون اعلام شده، بررسی می‌کنند.

وزارت دفاع انگلیس هنوز هیچ چارچوب زمانی را برای استقرار صدها نیروی انگلیسی در عراق اعلام نکرده است.

یکی از منابع دولتی انگلیس گفت: نگرانی محافظه‌کاران درباره عراق و احتمال بالقوه کشته شدن سربازان در پی گزارش اخیر آمریکا درباره مرگ پرسنل نظامی‌اش در عراق تشدید شده است.

انتهای پیام

کد N663710