بیانیه 270 نماینده مجلس در تجلیل از برگزاری مراسم اربعین

اربعين حسيني

دویست و هفتاد نفر از نمایندگان مجلس با صدور بیانیه‌ای از برگزاری باشکوه اربعین تجلیل کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در متن این بیانیه که در جلسه علنی مجلس قرائت شد آمده است:

«ان الحسین مصباح‌الهدی و سفینه النجاه

اربعین حسینی سال 93 تجلی پرشکوه تموج میلیون‌ها دلباخته سرور آزادگان از ده‌ها کشور جهان در دریای عشق و میان امواج اشک و فریاد لبیک یاحسین بوده که آنان را به ساحل نجات یعنی حرم مطهر رسانیده است. این بزرگترین تجمع تاریخ بود جلوه‌های زیبای از خود گذشتگی، فداکاری و اخوت اسلامی و در یک عبارت صفا، وفا و ولا را در سرزمین جانباخته کربلا به منصه ظهور درآورد.

مسلماً سترگی این انسجام و همدلی علاوه بر درخشش وحدت جهان اسلامی آن‌گونه که رسول اکرم مکرم اسلام بین مهاجرین و انصار، مواخات و برادری برقرار کرده و همان‌طور که در جامعه مهدوی انتظار می‌رود و از سویی دیگر رعب و وحشت را در دل مستکبران توطئه‌گر و عوامل فریب خورده ‌آنان یعنی گروه‌های تکفیری و داعش نشاند.

راهپیمایی بیش از 20 میلیون زائر و شیفته سالار شهیدان از نجف تا کربلا با وجود تهدیدهای دشمنان کوردل و علیرغم وضعیت جوی نامساعد،‌ سرما و باران و عدم آمادگی کافی برای برپایی چنین گردهمایی بی‌نظیر حماسه بیعت با ولایت را در عاطفی‌ترین شکل در دل تاریخ به ثبت رساند.

آنچه که بر عظمت این همایش جهانی افزود نقش ملت شریف عراق در مهمان‌نوازی و پذیرایی از میلیون‌ها انسان از ملت‌ها، نژادها و سلائق مختلف است که قلب‌هایشان با نام حسین (ع) به هم گره خورده بود. آحاد ملت ولایتمدار عراق از جوانان، پیران و حتی کودکان،‌ زنان و مردان عشایر از شیعه و سنی، مسلمان و غیرمسلمان آنچه در توان داشتند به پاس شیفتگی سیدالشهداء (ع) در طبق اخلاص گذاشتند.

حسن مدیریت مسئولان عراقی در تأمین امنیت و تمهید شرایط نیز جای تقدیر دارد. امیدواریم در سال‌های آتی با برنامه‌ریزی گسترده‌تری این بزرگترین کنگره جهانی به فرصتی سرنوشت‌ساز جهت آزادی قدس شریف از دست پلید صهیونیست‌ها و تمهدید کننده ظهور عدالت‌گستر جهان حضرت مهدی (عج) تبدیل شود.»

انتهای پیام

کد N663694