پیام پادشاه عربستان به پارلمان: هرگز اجازه نمی‌دهیم وحدت ملی‌مان تهدید شود

عربستان

پادشاه عربستان بر توان کشورش برای مواجهه با تغییرات فعلی بازار جهانی نفت و بحران‌های سیاسی مختلفی که منطقه را با چالش‌های بزرگی رو به رو کرده است، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف، سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد عربستان به نیابت از ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در مراسم افتتاح ششمین دوره پارلمان این کشور به سخنرانی پرداخت و بر لزوم رعایت جانب احتیاط نسبت به چالش‌هایی که در این کشور به دنبال بحران‌ها و درگیری‌های طایفه‌ای منطقه ایجاد شده، تاکید کرد.

عبدالعزیز گفت: عربستان با چالش‌های منطقه‌ای بی‌سابقه‌ای مواجه است که به دنبال بحران کشورهای مجاور ایجاد شده این وقایع منطقه را به باتلاق جنگ‌های داخلی و درگیری‌های طایفه‌ای کشانده است.

پادشاه عربستان در این بیانیه خطاب به مردم این کشور با تاکید بر اینکه عربستان امنیت و آرامش خود را حفظ خواهد کرد، گفت: رهبری عربستان از این چالش‌ها و پیامدهای آن آگاه است.

وی افزود: ما هرگز اجازه نخواهیم داد که وحدت ملی‌مان تهدید شود و باید کسانی که روی این مساله حساب باز کرده‌اند بدانند که در کشور جایی ندارند با قدرتی شدید روبه‌رو خواهند شد.

پادشاه عربستان همچنین با بیان اینکه به اصلاحات در کشورش ادامه خواهد داد، تاکید کرد که مساله فلسطین همچنان اصلی‌ترین دغدغه این کشور در مسائل خارجی است و عربستان همواره به حمایت از فلسینی‌ها ادامه خواهد داد.

وی در این بیانیه با اشاره به کاهش قیمت نفت تاکید کرد که کشور با اراده‌ قوی و استوار با چالش‌های این بازار مقابله و ثروت‌های ملی نسل‌های آینده را حفظ خواهد کرد.

وی در ادامه به وجود آمدن این تنش‌ها در بازار جهانی نفت را به عوامل مختلفی از جمله کاهش رشد اقتصادی جهانی مربوط دانست و گفت: این تغییرات در بازار نفت جدید نیست و عربستان در گذشته هم با این چالش‌ها مواجه شده و با این مشکلات جدید هم مثل سابق برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N663656