خضری در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

اختصاص 12 میلیارد تومان برای مستمری دائم دانش آموزان شین آبادی

كودكان شين‌آباد

نماینده مردم پیرانشهر گفت که کمیسیون بهداشت و اجتماعی مجلس تصویب کردند که 12 میلیارد تومان برای مستمری مادام‌العمر دانش آموزان شین آبادی اختصاص پیدا کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا، رسول خضری در حاشیه جلسه علنی امروز در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای حادثه آتش سوزی در مدرسه‌ای در شین‌آباد ما به دنبال آن بودیم که مستمری مادام‌العمری برای دانش آموزان شین آبادی اختصاص پیدا کند که علیرغم تمامی پیگیری‌ها در دولت دهم چیزی دستگیرمان نشد.

وی افزود: دولت یازدهم در لایحه 93 چنین موضوعی را لحاظ نکرده و حتی در مجلس نیز علی رغم پیشنهادات ما به تصویب نرسید. اما امسال خوشبختانه با مصوبه هیات دولت در لایحه بودجه ردیفی به عنوان مستمری دانش آمزوان شین آبادی لحاظ شده است.

وی افزود: این مستمری برای 29 دانش آموز شین آبادی است که دچار حادثه شده‌اند که از این تعداد دو دانش آموز فوت کردند و یک نفر دچار سوختی سطحی شد و 26 دانش آموز سوختگی عمیق دارند. اما با این وجود دولت مستمری مادام‌العمر را برای تمامی 29 دانش آموز حادثه دیده اختصاص داده است.

به گفته‌ی خضری مبلغ پیشنهادی دولت در لایحه بودجه، 8 میلیارد تومان است که ما می‌خواهیم ردیف دائمی و مادام‌العمر وجود داشته باشد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین گفت: پیشنهاد ما افزایش این میزان اعتبار به 12 میلیارد تومان است که در کمیسیون بهداشت و اجتماعی روز گذشته به تلفیق رسید و قرار است در کمیسیبون تلفیق نیز به تصویب برسد تا به لطف خدا بعد از تصویب در صحن علنی این دانش‌آموزان مستمری مادام العمر، کافی و آبرومندی داشته باشند.

خضری یاد آور شد که این مستمری از محل ردیف بیمه تامین اجتماعی روستاییان تامین می‌شود.

نماینده مردم پیشرانشهر همچنین گفت:‌ در کمیسیون بهداشت پیشنهاد کردیم که صفر تا صد هزینه‌های درمانی، دارویی و حتی آزمایشگاهی جانبازان شیمیایی رایگان شود تا آنها بتوانند هزینه‌هایشان را تامین کنند.

انتهای پیام

کد N663522