سردار نقدی: تکفیر، حاصل اسلام لندنی است

سردار محمدرضا نقدي,هفته وحدت,وحدت

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آنچه برخی از گروه‌های افراطی و یک‌سری عالم‌نمای بی‌سواد و ریاکار درباره مقدسات شیعه یا سنی ابراز می‌دارند، در راستای اجرای ماموریت برای دستگاه‌های جاسوسی آمریکا، اسرائیل و انگلیس است که از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای و ابزارهای رسانه‌ای دشمنان انجام می‌شود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: آنچه برخی از گروه‌های افراطی و یک‌سری عالم‌نمای بی‌سواد و ریاکار درباره مقدسات شیعه یا سنی ابراز می‌دارند، در راستای اجرای ماموریت برای دستگاه‌های جاسوسی آمریکا، اسرائیل و انگلیس است که از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای و ابزارهای رسانه‌ای دشمنان انجام می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی در نشستی با ائمه جمعه و جماعات اهل سنت شهرستان کنگان استان بوشهر، با تبریک ایام هفته وحدت و سالروز ولادت نبی مکرم اسلام اظهار کرد: ظهور پیامبر اسلام زمینه ساز بزرگترین تحول تاریخ است، در دوران جاهلیت، مردم آنچنان توسط ظالمان و مستکبران در جهل، فقر، شقاوت و بی خبری زندگی می کردند که از ترس تنگدستی و فقر، فرزندان خود را در بدو تولد می کشتند.

وی زنده به گور کردن دختران توسط پدران را در زمان جاهلیت از نشانه های شقاوت و نتیجه جهل عمیق مردم آن زمان خوانده و افزود: پیامبر اسلام با جامعه ای روبرو بود که ظالمان و مستکبران آن در مقابل کوچکترین روشنگری و آگاهی و مقاومت مردم، به شدت مقابله می‌کردند. ایشان در طول چند دهه کار مستمر با این مردم کاری کرد که تمام قدرت ها و تمدن های بزرگ آن زمان مثل ایران و روم در مقابل تعالیم و فرهنگ مسلمانان سر تعظیم فرو آوردند.

نقدی قیام امام خمینی (ره) در زمان معاصر را یادآور آن واقعه مهم تارخی دانسته و تصریح کرد: ملت ایران در دوران طاغوت تحت تسلط قدرت های مستکبر و استعمارگر از حقوق اولیه خود هم برخوردار نبودند و در فقر و تنگدستی و جهل و فساد دست و پا می زدند تا امام خمینی (ره) با آگاهی بخشی و قیام خود، این مردم را آگاه و بیدار و از یوغ ستم و استعمار حکومت طاغوتی پهلوی و استکبار آمریکایی و انگلیسی نجات داد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین به دو رکن مهم که در وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) به عنوان عامل پیروزی نظام آمده، اشاره و بیان کرد: ایمان، انگیزه الهی و وحدت حول محور ایمان از عوامل پیروزی ملت ایران در تمام حوادث پس از انقلاب بوده است.

وی تلاش دشمن برای از بین بردن نظام را شبانه روزی و بی وقفه خوانده و تاکید کرد: تهدید، تحریم و بایکوت نظام در مناسبات جهانی، راه‌اندازی موج تروریسم با بیش از هفده هزار قربانی، تحمیل جنگ هشت ساله و ... همه نتیجه تلاش‌های دشمن استکباری علیه نظام اسلامی بود که با آگاهی و مقاومت جانانه ملت ایران شکست خورد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج خاطرنشان کرد: دنیای استکبار به سرکردگی آمریکای جنایتکار در دشمنی با نظام اسلامی به تزویر روی آورده و قصد دارد با تفرقه افکنی و اختلاف اندازی میان ملت مسلمان ایران وحدت شکنی کند و شیعه و سنی را گرفتار درگیری و جنگ کرده تا این صف و امت واحد که در مقابلش ایجاد شده را از بین ببرد.

وی محبت اهل بیت علیهم السلام را خصوصیت مشترک و بارز شیعه و سنی دانست و ادامه داد: التزام و اطاعت از ولی امر عادل را هم شیعیان و هم اهل سنت قبول دارد و این نقطه وحدت شیعه و سنی است.

سردار نقدی با بیان اینکه هیچ مفتی و عالم اهل سنت و هیچ عالم و فقیه شیعه حکمی مبنی بر تکفیر دیگری نداده است، ابراز داشت: 26 شبکه ماهواره ای با نام شیعه و سنی بدون وقفه در حال تولید و پخش برنامه های تفرقه افکنانه و فحاشی نسبت به مقدسات دیگری هستند و هر کدام دیگری را تکفیر می کنند.

وی درباره محل اصلی این شبکه ها تاکید کرد: این شبکه ها اگر به واقع مربوط به شیعه یا سنی باشند باید در مراکز تشیع یا اهل سنت مستقر باشند در حالی که تمام آنها در لندن مستقر و از آنجا اداره می شوند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تکفیر را نتیجه نفوذ دستگاه های جاسوسی غربی به خصوص انگلیس در ادیان و مذاهب ساختگی دانست و تصریح کرد: تکفیر حاصل دین لندنی است که این اسلام در نهایت تبدیل به وهابیت، بهاییت و بدعت‌های دینی می شود.

انتهای پیام

کد N663239