بیست‌وهشتمین کنفرانس وحدت اسلامی

اراکی: سیاستمداران و علمای اسلام در ایجاد وحدت تلاش بیشتری کنند

سیاسی

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: از تمام سران کشورهای اسلامی و شخصیت‌های موثر می‌خواهم که در ایجاد وحدت تلاش بیشتر کنند به خصوص در کشورهایی که امروز شاهد بحران هستیم چراکه این بحران به زیان جامعه اسلامی و خود آن کشورها است.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت‌الله محسن اراکی در مراسم افتتاحیه بیست‌وهشتمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با عنوان "امت واحده اسلامی؛ چالش‌ها و راهکارها" که با حضور رئیس جمهور در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد با بیان این‌که «امیدواریم این بیست و هشتیمن کنفرانس که با حضور رئیس جمهور و علما و اندیشمندان تشکیل می‌شود گام موثری در تحقق هدف بزرگ اسلام باشد» اظهار کرد: وحدت همه مسلمین به خصوص در شرایط کنونی می‌تواند گام موثری باشد. شرایط ما بسیار استثنایی است. در روزگاری که بیداری‌های اسلامی هویت اسلام را بشارت می‌داد عده‌ای از ابرقدرت‌ها تاب دیدن این بیداری را نداشتند و بیداری روح اسلامی برای آنها سنگین و غیرقابل تحمل بود.

وی ادامه داد: آنها تلاش می‌کنند که مسلمین را از یکدیگر جدا و دچار ستیز و کینه کنند. در این شرایط وظیفه علمای اسلام در تمام عرصه‌ها بیش از هر زمان دیگری سنگین است. امیدواریم بتوانیم در این کنفرانس که به دستور خدای متعال در مورد ایجاد وحدت و نزدیک کردن دل‌ها و رایزنی در رابطه با امت واحده اسلامی چالش‌ها و راهکارها تشکیل شده، راهکارها و نظرهای مناسبی را ارائه بدهیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: از تمام سران کشورهای اسلامی و شخصیت‌های موثر استدعا می‌کنم که در ایجاد وحدت تلاش بیشتر کنند. به خصوص در کشورهایی که امروز شاهد بحران هستیم که این بحران‌ها به زیان جامعه اسلامی و خود آن کشورها است.

اراکی ادامه داد: ما از تمام سیاستمداران و علمای جهان اسلام انتظار داریم که تلاش و سعه صدر را جایگزین برخوردهای تند و تیز کنند و از طریق حکمت و تعالی و پیروی از رسول اکرم خواسته ملت‌ها را پاسخگو باشند.

وی در پایان گفت:‌ امیدواریم که در این دوره از کنفرانس وحدت دل ملت‌ها به یکدیگر نزدیک شود و فراموش نکنیم که اقتدار امت اسلامی در پرتو وحدت است.

انتهای پیام

کد N663092