تیراندازی دربیمارستان کهنه سرباران آمریکایی در تگزاس 2 کشته برجا گذاشت

سیاسی

تیراندازی در مرکز پزشکی کهنه سرباران آمریکایی در تگزاس موجب کشته شدن دو نفر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، در این حادثه یک نفر در اثر تیراندازی کشته شد و فرد تیرانداز نیز در ادامه این ماجرا کشته شد. پلیس آمریکا هنوز اعلام نکرده که این فرد تیرانداز خودکشی کرده یا آنکه بر اثر تیراندازی پلیس کشته شده است. 

پلیس آمریکا همچنین از ارائه هر نوع اطلاعاتی در مورد فرد تیرانداز و همچنین فرد کشته شده خودداری کرده است. 

آمار بیماری های روحی روانی در میان نظامیان آمریکایی بازگشته از جنگ های عراق و افغانستان بسیار بالا است و تعداد قابل توجهی از آنها در هر سال دست به خودکشی می زنند. علاوه بر آن در دسترس بودن سلاح گرم در آمریکا موجب شده تا تیراندازی به سوی افراد در ایالات متحده امری مرسوم باشد.

در این میان اقدام برخی از نمایندگان کنگره و کاخ سفید برای ایجاد محدودیت در زمینه فروش سلاح راه به جایی نبرده و ارتباط گسترده لابی سلاح در ایالات متحده با اعضای با نفوذ کنگره سبب شده تا فروش سلاح در آمریکا بدون هیچگونه مشکلی ادامه داشته باشد.

این وضعیت رفته رفته تبدیل به یک بحران شده به طوریکه تیراندازی در آمریکا به سوی مردم بی دفاع تبدیل به موضوعی همیشگی شده و سالانه هزاران نفر در این کشور بر اثر اصابت گلوله کشته می شوند.

بر اساس جدیدترین تحقیقات انجام شده در آمریکا در هر سال بیش از 500 کودک در حوادث تیراندازی که در شهرهای مختلف این کشور انجام می شود کشته می شوند.

در همین رابطه در سال 2013  "اریک هولدر" وزیر دادگستری آمریکا، در مراسم سالانه روسای پلیس آمریکا اعلام کرد: میانگین تیراندازی های انجام شده به سوی مردم در آمریکا از سال 2008 تا کنون در مقایسه با سالهای 2000 تا 2008 سه برابر شده است.

این آمار از سوی وزارت دادگستری آمریکا منتشر شده است. این وزارت خانه در 10 سال گذشته 50 هزار افسر، هفت هزار فرمانده ویژه صحنه های جرم، و بیش از سه هزار افسر محلی و ایالتی را برای مقابله با جرم و جنایت به ویژه مقابله با تیراندازی آموزش داده، اما با این وجود تیراندازی به سوی مردم در آمریکا همچنان ادامه دارد.