نوری مالکی: توطئه علیه ارتش عراق به دلیل رقابت‌های منطقه‌ایست

سیاسی

معاون رئیس جمهوری عراق امروز (سه شنبه) در سخنانی تصریح کرد که توطئه‌ای که ارتش عراق در این مرحله با آن مواجه شده است، در نتیجه رقابت‌ منطقه‌ای و صف بندی‌های موجود در منطقه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سومریه نیوز عراق، نوری مالکی، معاون رئیس جمهوری عراق به مناسبت نود و چهارمین سالگرد تاسیس ارتش کشورش تصریح کرد: عراق در تاریخ خود شاهد این میزان همبستگی میان ارتش و مردم نبوده است که در حال حاضر شاهد آن هستیم که این مساله به دلیل اقدامات داوطبان مردمی و عشایر که زیباترین قهرمانی‌ها را به تصویر کشیده‌اند و همه نوع حمایتی را به نیروهای مسلح در مبارزه با تروریست‌های داعش ارائه داده‌اند، حاصل شده است.

مالکی افزود: اگر اراده و امید به آینده نباشد، پیروزی‌هایی که نیروهای ارتش و داوطلبان مردمی رقم می‌زنند، حاصل نمی‌شد. ما باید متحد شویم و باید منفعت عراق را فراتر از هر چیز دیگر قرار دهیم. اگر ما در این امر شکست بخوریم، نباید انتظار امنیت و ثبات و کشوری یکپارچه را داشته باشیم.

این مقام عراقی تصریح کرد: توطئه‌ای که ارتش عراق در این مرحله با آن روبه روست در نتیجه رقابت منطقه‌ای و صف‌بندی‌های موجود در خاورمیانه و تنش‌های طائفه‌ای است. بیش از 10 سال است که نیروهای ارتش، پلیس و تمامی نیروهای مسلح ما وارد جنگی جانکاه علیه تروریسم شده‌اند و هزاران شهید و زخمی در مناطق مختلف تقدیم کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N662749