پزشکیان: نمی‌دانم چرا عده‌ای حرف‌های دشمن را در مجلس تکرار می‌کنند/ روند امروز منصفانه نبود

مسعود پزشکیان,محمدجواد ظریف,سیاست خارجی

ایرنا نوشت:

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت در سیاست خارجی بسیار موفق بوده است، گفت: نباید حرف دشمنان را تکرار کنیم.

مسعود پزشکیان روز سه شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا درباره برگزاری جلسه سوال از محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه، افزود: روندی که امروز وجود داشت، روند منصفانه‌ای نیست. دولت در سیاست خارجی بسیار موفق بوده است و آمریکا، اسراییل و دشمنان ما از این موضوع ناراحت هستند که ما این عزم جهانی علیه ایران را شکسته‌ایم.

وی ادامه داد: حالا عده‌ای در مجلس کاری می کنند که همان عزم قبلی برگردد و این موضوع فقط خواست آمریکا، اسراییل، دشمنان ما و عربستان است به این دلیل که ایران در منطقه حرفی برای گفتن در مجامع بین‌المللی دارد و عده‌ای از بدست آوردن این جایگاه ایران ناراحت هستند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:حالا نمی‌دانم چرا عده‌ای همان حرف‌های دشمنان ما را در مجلس تکرار می کنند که جای سوال دارد و فقط می توانم این را بگویم که اگر کسی کمی انصاف داشته باشد، بسیار خوب است.

پزشکیان تاکید کرد: به هرحال برای این که بخواهیم حرف خود را در دنیا بزنیم باید براساس منطق، باور، اخلاق و دلایل صحبت کنیم و حتی خداوند زمانی که حضرت موسی (ع) را به سمت فرعون می فرستند به وی می گوید که با فرعون با زبان ملایم سخن بگو.

وی اظهار داشت: حالا ما با خودمان در مجلس با فحش و بد و بیراه سخن می‌گوییم و می‌گوییم هرکسی به این رای ندهد، ضد انقلاب، خون شهید نابود کن و کافر است، این گونه ادبیات به نظر من برازنده مجلس نظام جمهوری اسلامی نیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: آیا در هفته وحدت این گونه حرف زدن یعنی انسجام و هرکسی برخلاف من رای داد یعنی ضدانقلاب و خون شهیدان و نظام است؟

پزشکیان در پاسخ به افرادی که در زمان رای گیری درباره سخنان وزیرامور خارجه می گفتند که هر نماینده ای با سخنان ظریف موافقت کند، خون شهدا را پایمال کرده است، اظهار داشت: آیا کسی که مخالف من است؛ ضد نظام، دولت، شهید و جامعه است؟ واقعا این منصفانه است؟

وی اضافه کرد: این که در جامعه ما عده ای خانه ندارند، بی کارند، گرسنه اند، معتادند و گرفتاری های دیگر وجود دارد، عزت جامعه اسلامی است؟ نمی دانم آن هایی که از عزت دفاع می کنند، چرا اجازه می دهند در جامعه چنین اتفاقاتی بیفتد؟ من فکر می کنم این رفتار، منطقی نیست.

به گزارش ایرنا، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه صبح سه شنبه برای پاسخگویی به سوال نمایندگان به مجلس شورای اسلامی رفت که در نهایت مجلس از توضیحات وی قانع شد.

 

45503

کد N662741