عمار حکیم خبر داد:

تلاش ائتلاف بین المللی برای تغییر بافت سیاسی منطقه

سیاسی

قم - رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق از تلاش ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش برای تغییر بافت سیاسی منطقه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید عمار حکیم غروب سه شنبه در دیدار با آیت الله علوی بروجردی از اساتید درس خارج حوزه، گروه تروریستی داعش را تهدید کننده امنیت جهان دانست و افزود: تروریست‌ها از ۸۰ کشور جهان یارگیری کرده‌اند و هر کدام از اینها وقتی به کشورشان برگردند می‌توانند به راحتی بمب درست کنند و عملیات تخریبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه هیچ کشوری آمادگی مقابله با این روش تروریستی را ندارد، تصریح کرد: مردم این کشورها هم ادبیات تروریستی این گروه‌ها را تحمل نخواهند کرد بنابراین این کشورها با معضل بزرگی مواجه خواهند شد. از این رو باید داعش را در مرکز آن خفه کرد، بنابراین دیدگاه‌ها به عراق باید منعطف باشد.

رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با اشاره به تلاش کشورهای عضو ائتلاف بین المللی برای مقابله با داعش که هزینه آن بالغ بر ۵۰۰ میلیارد دلار اعلام شده، تصریح کرد: به اصطلاح می‌خواهند دشمن را از بین ببرند ولی طرحی که در اختیار دارند برای تغییر بافت سیاسی منطقه است.

وی مرجعیت دینی و تقلید مردم از مراجع را یکی از عوامل اقتدار شیعه دانست و تأکید کرد: فتوای آیت الله سیستانی مبنی بر مبارزه با داعش و نیز حضور صدها هزار عراقی در نبرد علیه این گروه تروریستی واقعا غیرمنتظره بود.

حکیم گفت: هدف گروه‌های تروریستی ایجاد هراس در بین مردم بود ولی اکنون مردم عراق با تدابیر مراجع و حضور جوانان غیرتمند احساس قدرت و اقتدار می‌کنند.