ذوق زدگی تل آویو از خبرهای کذب در مورد حماس/ مشعل همچنان در دوحه است

سیاسی

انتشار برخی اخبار دروغین در مورد اخراج رئیس دفتر سیاسی حماس توسط دولت قطر ذوق زدگی مقامات رژیم صهیونیستی را به دنبال داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، امروز سه شنبه برخی رسانه های غربی مدعی شدند دولت قطر «خالد مشعل» رئیس دفتر سیاسی حماس را از این کشور اخراج کرده است. انتشار این خبر ذوق زدگی مقامات رژیم صهیونیستی را به دنبال داشته به طوری که در نخستین واکنش «آوریگدور لیبرمن» وزیر خارجه این رژیم، اقدام دوحه را ستود.

روزنامه هاآرتض به نقل از لیبرمن تصمیم دولت قطر در اخراج مشعل را تصمیمی درست خواند. بر این اساس رژیم صهیونیستی طی سال های اخیر در تماس با مقامات قطر و دیگر کشورهای عربی خواستار توقف همکاری دوحه با حماس شده بودند که به زعم این رژیم چنین تلاش هایی به ثمر نشسته است.

با این حال خوشحالی صهیونیست ها چندان طول نکشید، چرا که ساعتی پس از گزارش های پر تب و تاب صهیونیست ها از این موفقیت، یک مقام حماس چنین خبری را تکذیب کرد. «عزت الرشق» از مقامات جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در گفتگوی تلفنی با رویترز تاکید کرد: آنچه که رسانه ها در مورد خالد مشعل منتشر کرده اند، صحت ندارد. همچنین یک مقام دیگر این جنبش به رسانه ها گفت مشعل همچنان در دوحه به سر می برد و برنامه ای برای ترک قطر ندارد.