وزیر بهداشت:

حجم صادرات اقلام پزشکی و دارویی به عراق افزایش می‌یابد

عراق,وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي,وزارت بهداشت

وزیر بهداشت از افزایش حجم صادرات اقلام پزشکی و دارویی به عراق به دنبال امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با همتای عراقی خود خبر داد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با وزیر بهداشت عراق ضمن تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) گفت: خوشحالم که جلسات متعدد با هیات عراقی به ایجاد تفاهم‌نامه همکاری منجر شد. بی‌تردید این تفاهم‌نامه مقدمه‌ایست برای انجام کارهای جدی در جهت ارتقای سلامت کشور.

وی گفت: امیدوارم همانطور که انتظار داریم، کارگروه‌های مختلف تشکیل شده از سوی وزارت بهداشت ایران و عراق کارشان را جدی بگیرند و هر شش ماه یک بار گزارش‌های مربوطه را به وزرا ارائه دهند. مطمئنم همانطور که مسوولان دو کشور علاقه‌مند به ارتقای روابط ایران و عراق هستند، در زمینه بهداشت و درمان نیز طی ماه‌های آتی شاهد باشیم.

وزیر بهداشت همچنین در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که با امضای این تفاهم‌نامه صادرات دارویی و تجهیزات پزشکی ایران به عراق چطور خواهد شد، گفت: بی‌تردید حجم صادراتمان افزایش خواهد یافت. در عین حال در زمینه توریسم سلامت و درمان بیمارانی که از عراق به ایران می‌آیند، سازوکارهای مناسبی طراحی خواهد شد.

وی افزود: همچنین در حوزه آموزش تخصصی، فوق تخصصی و نیروهای متخصص موردنیاز در عراق، نیز تفاهم‌هایی صورت گرفته است. در سایر موضوعات مبتلابه ایران از جمله مسائل بهداشتی به ویژه در نقاط مرزی و همچنین در مناسبت‌هایی که ایرانیان علاقه‌مند حضور در شهرهای مختلف عراق از جمله اربعین حسینی هستند، نیز توافق‌هایی صورت گرفته است.

هاشمی گفت: در زمینه گردشگری سلامت اتفاق نظر داریم که شرایط گذشته در شان مردم عراق و در عین حال بیانگر توانمندی‌های جامعه پزشکی ایران نبوده است. باید این مباحث ساماندهی شود.

انتهای پیام

کد N662291