نیازآذری:

بابل مستعد ایجاد منطقه ویژه اقتصادی است

سیاسی

بابل - عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: شهرستان بابل به دلیل شرایط خاص ارتباطی، تجاری، تاریخی مستعد ایجاد منطقه ویژه اقتصادی است.

حسین نیازآذری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نطقش در مجلس، اذعان کرد: شهرستان بزرگ بابل در کنار مشکلات و تنگناها دارای فرصت ها و ظرفیت های قابل توجهی برای سرمایه گذاری و توسعه متوازن است.

وی بیان داشت: بابل در صورت سیاست گذاری و برنامه ریزی صحیح می تواند پیشرفت کند، از جمله آنکه شهرستان بابل به دلیل شرایط خاص ارتباطی، تجاری، تاریخی مستعد ایجاد منطقه ویژه اقتصادی است و از این تریبون از دولت انتظار می رود که با جدیت طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را در دستور کار خود قرار دهند که این مهم موجب تحول اساسی و زیربنایی در اقتصاد استان مازندران خواهد شد.

وی افزود: همچنین استقرار دفتر اتاق بازرگانی و گمرک مورد مطالبه مردم و تجار شریف است و از مسئولان اتاق بازرگانی ایران و وزارت امور اقتصاد و دارایی انتظار می رود اقدام جدی مبذول دارند.

نیازآذری در ادامه با بیان اینکه مردم ما از وزیر صنعت، معدن و تجارت گله مندند، عنوان کرد: چرا معدن زغال سنگ البرز مرکزی و گلیران که باعث ایجاد اشتغال می شود از فعالیت مناسبی برخوردار نیست.

نماینده مردم بابل در مجلس نهم ادامه داد: بی مهری و کم توجهی به کشاورزان، باغداران، دامداران آسیب دیده از برف و یخبندان مازنداران در سال گذشته و عدم تأمین خسارت های کمرشکن، انگیزه های تولید را از سربازان خط مقدم اقتصاد مقاومتی سلب کرده است لذا ضمن گلایه و اعلام نگرانی از سوی کشاورزان باغیرت انقلابی، انتظار می رود دولت در اسرع وقت به داد کشاورزان برسد و سفره های خالی آنها را رونق بخشد.

وی تصریح کرد: صنعتگران و کارآفرینان به عنوان سربازان خط مقدم تولید اقتصاد مقاومتی هنوز امیدوار به حمایت دولت و توجه بانک ها در تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش به اصلاح روش های ارائه تسهیلات هستند و متأسفانه رویه های کند، پیچیده و طولانی، تأمین تسهیلات امنیت تولید را با خطر مواجه ساخته است.

نیازآذری در ادامه ضمن تشکر از وزارت راه و شهرسازی که طرح کنارگذر بابل را سرعت بخشید، گفت: هنوز با وعده بهره برداری از فاز ۱ فاصله داریم و اگر پیمانکاران با سرعت بیشتری فعالیت نکنند نمی شود به آینده پروژه امیدوار بود و مردم انتظار دارند بهسازی، تعریض و توسعه راه های مواصلاتی شهرستان بابل اقدام جدی تری به عمل آید.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در ادامه ضمن تشکر از سیاست جهادگونه مجلس و دولت در حوزه سلامت و قدردانی از وزیر بهداشت، معاونان، پزشکان، پرستاران و کادر اداری مراکز درمانی، خواستار عدالت بهداشتی و ارتقای سطح درمانی مناطق و مراکز محروم حوزه انتخابیه شد و گفت: از وزارت بهداشت به خاطر عدم پیگیری ساخت بیمارستان بندپی و بابلکنار گلایه دارم که متأسفانه هیچ اراده ای در دانشگاه علوم پزشکی بابل برای پیگیری این درخواست مهم وجود ندارد.

وی افزود: از دستگاه های اجرایی استان و شهرستان انتظار می رود بر اساس نگاه ارزشمند استاندار جهادی، پرتلاش مردم مازندران از ظرفیت مجلس و نمایندگان برای خدمت به مردم به نحو مطلوب بهره گیرند و اساس کار و مدیریت خود را معطوف به خدمتگزاری نموده و با جدیت مطالبات مردم را پاسخگو باشند.

نیازآذری خاطرنشان کرد: برطرف کردن دغدغه های فرهنگیان و معلمان و ساماندهی مطالبات آنها ایجاب می کند طرح رتبه بندی معلمان و تأمین معیشت این قشر پرتلاش برای تحقق اهداف آموزش و پرورش مد نظر قرار دهند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در در پایان ضمن تشکر از مردم ولایی بابل خطاب به کشورهای ۵+۱ اعلام کرد: هیچ بن بستی برای توسعه ایران بزرگ وجود ندارد یا راهی خواهیم یافت یا راهی خواهیم ساخت.

وی  ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت و میلاد پیامبر اعظم(ص) گفت: نهم دی ماه ۸۸ که انقلابی در انقلاب برای انقلاب بوده است ملت بزرگ ایران با وحدت و یکپارچگی و با درک صحیح از مبانی اصولی نظام برای خشکاندن ریشه فتنه انزجار و نفرت خود را از سران فتنه خارجی و داخلی اعلام و در جهت پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جایگاه رفیع ولایت فقیه که پرچمدار استمرار حرکت انبیاء است یک روز ماندگار و فراموش نشدنی که زینت نظام و مردم بوده است را به ثبت رساندند.

وی افزود: اکنون که تحولات بین المللی و شرایط داخلی سنگر فرهنگ و اقتصاد را در اولویت خدمتگزاری قرار داده، این مسئولان نظام، نخبگان، حوزه و دانشگاه و دانشجویان خواهند بود که با بصیرت و مجاهدت علمی، عزم ملی و مدیریت جهادی افسران مقاوم جنگ نرم باشند.

نیازآذری ادامه داد: تحولات و شرایط حساس بین المللی و منطقه ای ضرورت هوشیاری و انسجام آحاد ملت و همه خادمان نظام را دو چندان کرده و مجلس شورای اسلامی به عنوان مظهر تبلور اراده ملت باید در استیفای حقوق آنها کوشا باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تصریح کرد: ملت هوشیار و بصیر ما که با دقت مذاکرات هسته ای را دنبال می کنند شاهد ظالمانه بودن سیاست ها و اقدامات ابرقدرت ها هستند و ضمن پشتیبانی از تیم مذاکره کننده، حق واقعی ایران اسلامی در داشتن انرژی صلح آمیز هسته ای را از آن خود می دانند.

وی افزود: در حوزه تحولات داخلی و در آستانه بررسی و تصویب قانون بودجه سال ۱۳۹۴ توجه به الزامات برنامه محوری و نگاه راهبردی به توسعه متوازن می تواند کشور را در مسیر عقلانیت و اعتدال جدا از رویکردهای شعاری و سیاسی رهنمون سازد.

نیازآذری تأکید کرد: اگر دولت بخواهد تغییری در وضعیت کشور ایجاد کند باید مسائل اساسی کشور را مورد بررسی قرار دهد و از بین آنها چند مشکل عمده را در اولویت قرار دهد به عبارتی اولویت اولویت ها را با نظرخواهی از نخب نخبگان شناسایی و انتخاب کند.

نماینده مردم بابل در مجلس نهم با بیان اینکه یکی از اولویت های اصلی و اساسی کشور در حال حاضر رشد تولید به ویژه در بخش تولید، کشاورزی، دامپروری و صنایع و معادن است، یادآور شد: اکنون می توان از فرصت تهیه برنامه ششم توسعه که برنامه هم یک سند فنی و هم یک سند سیاسی است و منظور طرح بایسته های لازم برای ریشه دار کردن تولید در کشور استفاده کرد.

وی افزود: در این ارتباط ضروری است مسائلی نظیر شفافیت قوانین و بخشنامه ها، تقلیل هزینه های مبادله، پاکدامنی و مبارزه با فساد، بازآرایی ساختارهای نهادی به نفع تولید به عنوان محورهای اساسی برنامه مورد توجه قرار گیرد و همچنین لازم است بین سیاست های پولی، مالی، ارزی، صنعتی، کشاورزی، واردات و صادرات هماهنگی وجود داشته باشد و چاره کار احیای واقعی شورای اقتصاد است.

نیازآذری رکود، بیکاری جوانان، گرانی، معضلات اداری، ناهنجاری های اجتماعی، اعتیاد، طلاق و فساد را از نگرانی و دغدغه های اصلی خانواده ها دانست و گفت: آنها به دنبال پیگیری روند بازیگری در عرصه سیاست نیستند لذا از دولت محترم انتظار می رود در رفع نگرانی خانواده ها در عمل تدبیر کنند.