هاشمی‌رفسنجانی: دوباره موج نفرت از صهیونیست‌ها دنیا را فرا گرفته است

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,هاشمي رفسنجاني

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: اگر چه طی سال‌های گذشته، اسرائیل با استفاده از برخی اظهارات نسنجیده، مظلوم‌نمایی می‌کرد، اما چون ذاتش با جنایت عجین شده و روح انسانی طرفدار مظلوم است، دوباره موج نفرت از صهیونیست‌ها دنیا را فرا گرفته است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی،رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از اعضای کارگروه تخصصی سال بین‌المللی همبستگی با ملت فلسطین، حقوق کودکان غزه، هرگونه تلاش برای ثبت مظلومیت مردم فلسطین در تاریخ را قدمی در جهت دفاع از مظلوم دانست و گفت: این‌گونه کارها دیگر مختص به فرهنگ اسلامی نیست، بلکه برخاسته از فرهنگ انسانی است و می‌بینیم که در این سال‌ها بسیاری از مردم و گروه‌های غربی مدافع حقوق مردم فلسطین شده‌اند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تأسف از عقب‌گردی‌های تدریجی جهان اسلام در مقابل طرح استعماری جعل کشوری غاصب در منطقه اسلامی،اظهار کرد: اولاً جهان اسلام را تکه تکه کردند و ثانیاً یهودی‌ها را با اهداف خاص استعماری خود که می‌خواستند در اروپا نباشند از سراسر دنیا جمع و یک جسم خارجی را در پیکره خاورمیانه تعبیه کرده‌اند که البته روزی از بین خواهد رفت.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به تلاش رژیم پهلوی برای عدم طرح جنایات اسرائیل در ایران، به بیان شرحی از اهداف و چگونگی ترجمه کتاب «القضیه الفلسطینه» در ایام متواری سربازی و تأثیر آن در جامعه، حتی در میان بزرگان حوزه‌های علمیه پرداخت وخاطر نشان کرد: در زمان ترجمه بارها اتفاق افتاد که از شدت تأثر و ناراحتی دست از ترجمه برداشتم، قلم را گذاشتم و گریه کردم.

وی افزود: هنوز همان جنایات با استفاده از پیشرفته‌ترین سلاح‌ها علیه مردم فلسطین ادامه دارد که تازه‌ترین آنها به خاک و خون کشیدن کودکان و زنان در غزه بود.

هاشمی رفسنجانی در ادامه با ارائه تحلیلی از سیاست‌های فعلی سازمان‌های جهانی و کشورهای قدرتمند جهان درباره موضوع فلسطین و دو نگاه متفاوت مسؤولان سرزمین‌های اشغالی، به سخنان اخیر یکی از مسؤولان رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه «مشکل اسرائیل در غرب اروپاست»، گفت: اگر چه طی سال‌های گذشته، اسرائیل با استفاده از برخی اظهارات نسنجیده، مظلوم نمایی می‌کرد، اما چون ذاتش با جنایت عجین شده و روح انسانی طرفدار مظلوم است، دوباره موج نفرت از صهیونیست‌ها دنیا را فرا گرفته است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد طرح ایجاد دو کشور مستقل اسرائیل و فلسطین، اظهار کرد: باید هوشیار بود، چون بعید نیست با زیرکی شرایطی را در قوانین بگذارند که فلسطین ساخته شده آنها، در ابعاد نظامی و سیاسی خنثی باشد.

وی با تشکر از اقدامات همه کسانی که در جهت دفاع از آرمان‌های فلسطین تلاش می‌کنند، گفت: هر مقدار که حقیقت ماجرای فلسطین از گذشته تا امروز و حتی برنامه‌های آینده جاعلان اسرائیل روشن و در تاریخ ثبت شود، مردم جهان آگاه‌تر می‌شوند که خود بهترین مدافعان فلسطین و مردم مظلوم آن خواهند بود.

هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امتیازات و منابع طبیعی و جغرافیایی ایران، تصریح کرد: ایران از محدود کشورهای دنیاست که ظرفیت تعامل با کشورهای دنیا را دارد.

وی افزود: ایران نقطه اساسی در کریدور شرق به غرب و جنوب به شمال کره زمین از اقیانونس‌های هند و آرام تا قطب شمال است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام مکتب اهل بیت(ع) را امتیازی دیگر برای ایران دانست و گفت: مرکز مکتب اهل بیت(ع) که قبلاً مدینه و زمانی عراق بود، این روزها ایران است، مکتبی که در تعامل با جهانیان با قهر و ناسزا و حرف‌های ناپخته ناسازگار است.

انتهای پیام

کد N661892