ولایتی خبر داد: مأموریت بخشی از مرکز تحقیقات برای تدوین پیش‌نویس سیاست‌های کلی انتخابات

علی اکبر ولایتی,مجمع تشخیص مصلحت نظام

فارس نوشت:

رئیس‌ مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تشریح ماموریت ویژه مجمع به مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: اصل این است تا قانون انتخابات به طور مکرر تغییر نکند.

علی‌اکبر ولایتی رئیس‌ مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در تشریح ماموریت ویژه مجمع به مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: بخشی از مرکز تحقیقات استراتژیک مامور تدوین پیش‌نویس کارشناسی سیاست‌های انتخاباتی شده است که نتیجه در نهایت به مجمع تشخیص مصلحت نظام تقدیم خواهد شد و پس از آنکه در مجمع به تصویب برسد به خدمت مقام معظم رهبری تقدیم می‌کنیم تا بعد از تایید معظم‌له به عنوان سیاست‌های انتخاباتی ابلاغ شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا این امر در راستای پایان دادن به دو مرحله‌ای شدن انتخابات است، گفت: یک مرحله‌ای شدن و دو مرحله‌ای شدن از مبانی تغییرناپذیر نیست اما اصل این است که این قانون مکرراً تغییر نکند و امیدوارم که به نتیجه مطلوب برسد.

بر پایه این خبر علی‌اکبر ولایتی از سوی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ماموریت یافته تا با توجه به ضرورت مطالعه جامع قانون انتخابات در سایر کشورهای جهان و بهره‌گیری از تجارب دیگران، نسبت به مطالعه دقیق کارشناسانه در قانون انتخابات دنیا به منظور ارائه پیشنهادات جامع در این خصوص، اعضای مجمع را در تدوین قانون جامع انتخابات کمک و یاری کنند.

 

 

23231

 

کد N661877