تحولات منطقه و روابط دو جانبه محور دیدار سیسی و امیر کویت

مصر

رئیس‌جمهور مصر در سفر به کویت با امیر این کشور دیدار و با وی درخصوص تحکیم روابط دو جانبه میان دو کشور، حمایت دولت کویت از مصر و تحولات منطقه‌ای به ویژه اوضاع لیبی بحث و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، علاء یوسف، سخنگوی رسمی دفتر ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور این کشور در سفر به کویت با صباح الاحمد جابر الصباح، امیر این کشور دیدار و با وی درخصوص راه‌های تحکیم روابط دوجانبه میان مصر و کویت بحث و گفت‌وگو کرد.

امیر کویت نیز در این دیدار حمایت خود را از دولت مصر جهت عبور از مرحله انتقالی و پیشبرد روند رشد اقتصادی و اجتماعی اعلام و از موفقیت سیسی در باز گرداندن امنیت و ثبات به مصر و پیشرفت در اجرای نقشه راه قدردانی کرد.

امیر کویت تصریح کرد که به توانایی سیسی در رهبری مصر و بازگرداندن نقش و جایگاه مناسب آن در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی اطمینان دارد. سیسی نیز از استقبال گرم مسوولان کویتی قدردانی و مواضع دولت کویت در حمایت از مردم و دولت مصر را ستود.

سیسی بر تحکیم روابط میان مصر و کویت و تمایل قاهره به حفظ امنیت و ثبات این کشور تاکید کرد و از امیر کویت خواست تا در کنفرانس اقتصادی که قرار است در مارس آتی در قاهره برگزار شود، شرکت کند.

وی همچنین مواضع دولت کویت و به ویژه اقدامات آن در تقویت همبستگی میان کشورهای عربی و پایان دادن به دودستگی میان آنها را ستود.

به گفته علاء یوسف دو طرف در این دیدار درخصوص تحولات منطقه‌ای به ویژه اوضاع لیبی و راه‌های حمایت از این کشور و حفظ وحدت اراضی آن، اهمیت حمایت از موسسات قانونی در این کشور و توقف ارسال سلاح و پول برای شبه‌نظامیان تندرو در لیبی گفت‌وگو کردند.

سیسی با جابر المبارک الحمد الصباح، نخست‌وزیر کویت و محمد الخالد الحمد الصباح، وزیر کشور، مرزوق علی الغانم، رئیس پارلمان کویت نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

انتهای پیام

کد N661864