ساکی خبر داد:

تحریم ایران در شرایط فعلی سازنده نیست/امکان دیدارهای بیشتر در ژانویه

سیاسی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به آغاز به کار کنگره جدید این کشور و تصمیم برخی اعضای آن برای اعمال فشارهای بیشتر بر ایران عنوان داشت که این تصمیم سازنده نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هافینگتون پست، «جن ساکی» در این رابطه گفت: موضع ما تغییر نکرده، به صراحت می گویم که این اقدام (اعمال تحریم جدید) اقدام سازنده ای نیست. 

ساکی این موضوع را در واکنش به انتشار اخباری در رابطه با این موضوع که کنگره جدید آمریکا کار خود را با بررسی موضوع تحریم های جدید علیه ایران آغاز می کند اعلام کرد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا افزود: ما می‌خواهیم به مذاکره‌کنندگان اجازه مذاکره بدهیم و این موضع ماست که تغییر نکرده است.

جن ساکی همچنین درباره ادعای جدید یک رسانه خارجی مبنی بر توافق ایران و آمریکا برای انتقال بخشی از ذخیره اورانیوم ایران به روسیه، تصریح کرد: من هیچ اظهارنظری درباره گزارشاتی که مرتبط با جزئیات مذاکرات است نمی‌کنم و همچنین شما را به این مساله ارجاع می‌دهم که این گزارش از سوی هر دو طرف و دست کم از سوی ایران تکذیب شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه درباره زمان برگزاری دور بعدی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5، گفت: انتظار می‌رود که دیدارهای بیشتری در اواسط ماه ژانویه صورت گیرد اما همان طور که می‌دانید ما عموما به اتحادیه اروپا اجازه می‌ دهیم تا زمان آن را اعلام کند بنابراین من اطلاعات بیشتری در این زمینه ندارم.