به مناسبت روز ملی ارتش؛

علاوی حمایت ملی از ارتش عراق را خواستار شد

عراق

معاون رئیس‌جمهوری عراق ضمن ابراز امیدواری نسبت به بازگشت دوباره ارتش کشور به نقش اساسی و تحکیم عقیده نظامی آن براساس عقاید ملی، حمایت ملی از ارتش عراق را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی المسله، ایاد علاوی، معاون رئیس‌جمهور عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: با نهایت غرور و عزت با کمک مردم کشور و نیروهای مسلح شجاع خود سالروز تاسیس ارتش خود را گرامی می‌داریم، ارتشی که با شجاعت و خون پاک خود همواره به ملت خود وفادار بوده است.

علاوی افزود: ارتش ملی ما از طریق جانفشانی‌های خود توانست از صلح عراق و کرامت ملت غرب مقابل چالش‌هایی که دشمنان برای آن ایجاد کردند، دفاع کند.

ایاد علاوی تصریح کرد: حماقت‌های سیاسی باعث شد ارتش شجاع ما را به یک معرکه زیان‌بار در داخل و خارج بکشاند و اتخاذ تصمیم نادرست از سوی آمریکا نیز باعث شد تا این نهاد اساسی منحل شود اما ما از طریق بازسازی ارتش و وظیفه ملی و حمایت مردم توانستیم ریشه‌های تروریسم و رهبران آنها را نابود کنیم.

علاوی افزود: ضربه به روند ارتش و اتخاذ اقدامات نادرست، تضعیف اعتقادات ملی و بروز فساد در کشور از عوامل شکست و ناکامی در سال 2014 بود.

وی در پایان اظهار کرد: امیدواریم که ارتش کشور بتواند با حمایت مردم عراق، بازگشت به نقش اساسی و موثر خود و با تکیه بر توانایی‌هایش بر دشمنان پیروز شود.

انتهای پیام

کد N661586