کاتب در نطق میان دستور:

وزارت خارجه در ارتباط با همسایگان و کشورهای مسلمان کوشش کند

مجلس

ر بودجه امسال 31درصد وابستگی به نفت تعیین شده است که راهش توجه به تولیدات کشاورزی و صنعت است. اما شاهد این هستیم که در بودجه امسال بخش کشاورزی کمترین رشد اقتصادی را در نظر داشته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: در بودجه امسال 31درصد وابستگی به نفت تعیین شده است که راهش توجه به تولیدات کشاورزی و صنعت است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، غلامرضا کاتب در نطق میان دستور٬ با تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) و گرامیداشت هفته وحدت٬ گفت: هفته وحدت چتری مبارک از ایثار و فدارکاری بر ملت مسلمان است. قطعا نظام جمهوری اسلامی ایران با وحدت و یکپارچگی مسیری که امام تعیین کرد را هدایت می‌کند.

نماینده مردم گرمسار با بیان اینکه حتما با وحدت می‌توانیم بر استکبار فائق بیاییم٬ ادامه داد: به دولت و وزارت امور خارجه توصیه می‌کنم در ارتباط با همسایگان و کشورهای مسلمان حداکثر کوشش خود را کنند.

وی افزود: کاهش قیمت جهانی نفت شرایط جدیدی را برای ایران رقم زده که باید بتوان بر اساس سیاست‌های مقاومتی فائق آمد.

کاتب اظهار داشت: در بودجه امسال 31درصد وابستگی به نفت تعیین شده است که راهش توجه به تولیدات کشاورزی و صنعت است. اما شاهد این هستیم که در بودجه امسال بخش کشاورزی کمترین رشد اقتصادی را در نظر داشته است.

وی بیان کرد: به همکارانم در مجلس می‌گویم با توحه به اینکه در دو سال گذشته 85 درصد اعتبارات کشور در بخش هزینه‌ای در نظر گرفته شده است در بودجه 24 از هر گونه بودجه هزینه‌ای جلوگیری شود.

این عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه با مورد خطاب قرار دادن دولت٬ خاطرنشان کرد: وظیفه دولت این است تا برای بهره‌برداری در کشور به گونه‌ای کوشش کند که از هر جایی که بیشتر و بهتر تولید می‌کند از آن خریداری کنند.

کاتب در پایان تصریح کرد: از وزارت راه و شهرسازی تشکر می‌کنم که در راستای پروژه آزادراه قم-گرمسار بار ترافیکی تهران را کاهش داد و بهتر است که بهره‌برداری جاده گرمسار و فیروزکوه را تسریع کند.

کد N661536