مأموریت لاریجانی برای کمیسیون امنیت ملی و صدا و سیما

سیاسی

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده سیستان و بلوچستان به کمیسیون‌های امنیت ملی و صدا و سیما دو مأموریت جداگانه داد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی حسینعلی شهریاری، نماینده مردم سیستان و بلوچستان در تذکری شفاهی گفت: در هفته وحدت یک شیعه و سنی بلوچ و سیستانی به شهادت رسیده و خونشان در هفته وحدت در هم آمیخته شد، از مسئولان می‌خواهیم اقدامی کنند که زنجیره شهادت‌ها در سیستان قطع شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران مجموعه‌ای از قومیت‌‎ها، مذاهب و اقوام است و امام راحل و نیز مقام معظم رهبری بارها بر احترام به اقوام و مذاهب تاکید کردند، اما اینکه در یک برنامه زنده تلویزیونی افراد زحمت‌کشی که به علت خشکسالی‌های مکرر در سیستان و سوءمدیریت دولت‌ها مجبور به مهاجرت شدند، به سخره گرفته شده و با شکلک و قیافه‌ای به تصویر کشیده شوند و با لهجه‌ای که شباهتی به لهجه سیستانی ندارند، مسخره شوند، قابل قبول نیست.

این نماینده مجلس با بیان اینکه این برنامه بیشتر به دلقک‌بازی شبیه بود، ادامه داد: مسئولان شبکه سه و این هنرمند باید از مردم سیستان عذرخواهی کنند و بدانند قوم سیستان اولین قومی بود که به خون‌خواهی اباعبدالله(ع) بلند شد، اما اینکه در صدا و سیما که به گفته امام راحل، دانشگاه ملی محسوب می شود، یک قومی را به مسخره بگیرند، قابل تحمل نیست.

شهریاری تصریح کرد: اجازه ندهید یک روز لرها، یک روز ترک ها و یک روز کردها را به سخره بگیرند.

به گزارش مهر، علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر توضیح داد: درباره مساله اول که مطرح کرده‌اید، کمیسیون امنیت ملی آن را پیگیری می‌کند و درباره مساله دوم هم آقای سرافراز پیگیری کنند تا مشکل حل شود.