نماینده بابل: برای حل مشکلات کشور اولویت‌ها اولویت‌بندی شود

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت اولویت‌ها را با نظرخواهی از نخبگان شناسایی و انتخاب کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین نیازآذری در نطق میان دستور امروز مجلس شورای اسلامی با تبریک ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت، گفت: 9 دی 88 که انقلابی در انقلاب برای انقلاب بوده است ملت بزرگ ایران با وحدت و یکپارچگی و با درک صحیح از مبانی اصولی نظام برای خشکاندن ریشه فتنه، انزجار و نفرت خود را از سران فتنه خارجی و داخلی اعلام و در جهت پشتیبانی از اهداف انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران و جایگاه رفیع ولایت فقیه که پرچمدار استمرار حرکت انبیاست یک روز ماندگار و فراموش نشده‌ای که زینت نظام و مردم بوده است را به ثبت رساندند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شکر این نعمت ایجاب می‌کند با سیره نبوی به مردم خدمت کنیم. امروز سنگر مجلس باید به تاسی از راه شهید مدرس، دژ مستحکم دفاع از آرمان‌های امام و رهبری و جایگاه رفیع ولایت مطلقه فقیه باشد.

وی با اشاره به تحولات بین‌المللی و شرایط داخلی، گفت: مسئولان نظام و نخبگان حوزه و دانشگاه و دانشجویان باید با بصیرت و مجاهدت علمی و عزم ملی و مدیریت جهادی افسران مقاوم جنگ نرم باشند. تحولات و شرایط حساس بین‌المللی و منطقه‌ای ضرورت هوشیاری و انسجام آحاد ملت و همه خادمان نظام را دو چندان کرده و مجلس شورای اسلامی به عنوان مظهر تبلور اراده ملت باید در استیفای حقوق آنان کوشا باشد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ضمن حمایت از مذاکره‌کنندگان هسته‌ای، گفت: ملت با هوشیاری مذاکرات هسته‌ای را دنبال می‌کند. آنان شاهد ظالمانه بودن سیاست‌ها و اقدامات ابرقدرت‌ها هستند. ما ضمن پشتیبانی از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای حق واقعی ایران اسلامی در داشتن انرژی صلح آمیز هسته‌ای را از آن خود می‌دانیم.

وی با اشاره به لایحه بودجه سال 94، گفت: توجه و الزام برنامه‌محوری و نگاه راهبردی به توسعه متوازن می‌تواند کشور را در مسیر عقلانیت و اعتدال جدا از رویکردهای شعاری و سیاسی رهنمون سازد. اگر دولت بتواند تغییری در وضعیت کشور به وجود بیاورد باید مسائل اساسی کشور را مورد بررسی قرار دهد و از میان آنان چند مشکل را در اولویت قرار دهد. به عبارت دیگر اولویت اولویت‌ها را با نظرخواهی از نخبگان شناسایی و انتخاب کند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از اولویت‌های اساسی و اصلی کشور رشد تولید به ویژه در بخش‌های کشاورزی، دامپروری و صنایع و معادن است. اکنون می‌توان از فرصت تهیه برنامه ششم به منظور طرح بایدهای لازم برای ریشه‌دار کردن تولید در کشور استفاده کرد. ضروری است مسائلی نظیر شفافیت قوانین و بخشنامه‌ها، تقلیل هزینه‌های مبادله، پاکدامنی و مبارزه با فساد به نفع تولید به عنوان مهم‌ترین محورهای برنامه توسعه ششم مورد توجه قرار گیرد.

نیازآذری ادامه داد: همچنین لازم است بین سیاست‌های پولی، مالی، ارزی و صنعتی، واردات و صادرات هماهنگی به وجود آید که چاره کار احیای شورای اقتصاد است. رکورد، بیکاری جوانان، گرانی، معضلات اداری، ناهنجاری‌های اجتماعی، اعتیاد، طلاق، فساد، نگرانی و دغدغه اصلی امروز خانواده‌های ایرانی است، نه بازیگری در عرصه سیاست به همین دلیل از دولت انتظار دارم در رفع نگرانی خانواده‌ها در عمل تدبیر کند.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیازهای حوزه انتخابیه‌اش گفت: شهرستان بزرگ بابل در کنار مشکلات دارای ظرفیت‌های قابل توجهی برای سرمایه‌گذاری و توسعه متوازن است که در صورت سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی درست می‌تواند پیشرفت کند. از جمله آنکه به دلیل شرایط خاص ارتباطی، تجاری و تاریخی مستعد ایجاد منطقه ویژه اقتصادی است. از این تریبون از دولت می‌خواهم که با جدیت طرح ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را در دستور کار خود قرار دهند تا تحول اساسی و زیربنایی در استان مازندران به وجود آید.

وی افزود: همچنین استقرار دفتر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و گمرک در استان که از مطالبات تجار و مردم است را از مسئولان اتاق بازرگانی ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت را درخواست دارم.

انتهای پیام

کد N661371