حضور نخست‌وزیر ترکیه در نشست داووس پس از 6 سال

نخست‌وزیر ترکیه قصد دارد تا با شرکت در نشست جهانی اقتصاد در داووس سوییس اولین رهبر ترکیه‌ای باشد که از سال 2009 تاکنون در این رویداد مهم اقتصادی حضور می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، احمد داوود اوغلو که در ماه اوت نخست‌وزیر ترکیه شد، قرار است در روز 24 ژانویه در این نشست مهم اقتصادی در داووس سخنرانی کند.

حضور داوود اوغلو در نشست جهانی اقتصاد به ویژه در سال‌جاری بسیار مهم است؛ چراکه در ماه نوامبر میزبان نشست سالانه سران کشورهای جی 20 خواهد بود و پس از درگیری‌های رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر وقت و شیمون پرز، رئیس سابق رژیم صهیونیستی بر سر جنگ اسرائیل- فلسطین طی شش سال گذشته نخست‌وزیران ترکیه از شرکت در نشست جهان اقتصاد خودداری کرده‌اند.

در ژانویه 2009 اردوغان ادعا کرد سخنانش توسط مجری مناظره قطع شده است. در پی این اتفاق وی نشست را ترک و از شرکت در ادامه نشست جهانی اقتصاد خودداری کرد.

برگزاری نشست جهانی اقتصاد از سال 1971 آغاز شد و در آن سیاستمداران، دانشگاهیان و تاجران برجسته برای گفت‌وگو پیرامون مسائل اقتصادی و گسترش همکاری‌ها بین کشورها و بخش خصوصی دور هم جمع می‌شوند.

از زمان ترک نشست توسط اردوغان،سالانه معاون نخست‌وزیر ترکیه در این نشست شرکت می‌کرد.

انتهای پیام

کد N661326