بخشایش با اشاره به سرکوبی انقلابیون بحرین تحلیل کرد:

تقابل دو جبهه سازش و مقاومت در خاورمیانه

سیاسی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سرکوبی انقلابیون بحرین گفت: در خاورمیانه دو جبهه سازش و جبهه مقاومت رودرروی هم هستند.

احمد بخشایش اردستانی، نماینده مردم اردستان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به سرکوبی انقلابیون در بحرین گفت: در خاورمیانه دو جبهه سازش به رهبری عربستان، امارت، قطر و جبهه مقاومت به رهبری ایران، عراق، سوریه و لبنان رودرروی هم هستند.

وی افزود: جبهه مقاومت به رهبری ایران به دنبال خودکفایی و خودباوری ملت های مسلمان است و در مقابل جبهه سازش به دنبال کنار گذاشتن مسئله فلسطین و همکاری با دنیاست؛ جبهه مقاومت انقلاب های مردمی را بیداری اسلامی دانسته و جبهه سازش آن را بهار عربی می‌نامد، چون علاقه ای ندارد که محرک این انقلاب ها را اسلام و جمهوری اسلامی ایران بداند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه کشور بحرین با بیش از 800 هزار شیعه چند سالی است که دستخوش تحولات سیاسی قرار گرفته است، ادامه داد: خاندان سنی آل خلیفه پیش از آنکه خود مدیریت کننده باشند از سوی آمریکا و عربستان مدیریت می شوند. در این شرایط است که برای مواجه با تحرکات شیعیان متوسل به چماق آهنی شده و اقدام به دستگیری چهره های تاثیرگذار مانند شیخ علی سلمان و شیخ عیسی قاسم می کند.

بخشایش با انتقاد از عملکرد رژیم آل خلیفه گفت: در دنیای سیاست باید با مخالفان محترم و در چارچوب نظام برخورد کرد، به خصوص زمانی که چهره‌هایی مانند دبیرکل جمعیت الوفاق که مطالبات جنبش خود را به صورت مسالمت آمیز مطرح می‌کند.

وی افزود: اگر این سرکوبگری‌ها ادامه داشته باشد مراجع قم، عراق و لبنان در مخالفت آن به اعتراض خواهند پرداخت و در نهایت این مردم بحرین هستند که در سایه مقاومت پیروز خواهند شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه عملکرد آل خلیفه در سرکوبی تظاهرات مسالمت آمیز موجبات خروج مطالبه گران از چارچوب حرکات مسالمت آمیز را فراهم خواهد کرد ادامه داد: این اقدام ممکن است جبهه های خارجی را نیز علیه رژیم آل خلیفه فعال کند.

بخشایش در خاتمه گفت: اگر تعرض به رهبران شیعی صورت گیرد، ایران، عراق و لبنان ساکت نخواهند نشست و در عین حال عربستان و آمریکا نیز محکم تر پشت سر این حکومت دست نشانده خواهد ایستاد. اما در چنین شرایطی بهترین راه گفتگو با مخالفان است چرا که استفاده از چماق آهنی نتیجه ای ندارد.