نیروهای ارتش عراق زیر نظر آمریکا در 2 پایگاه‌ نظامی آموزش می‌بینند

براساس اعلام پنتاگون، ارتش آمریکا آموزش نیروهای عراقی را در دو پایگاه در عراق آغاز کرده‌ و تلاش دارد تا نیروهایی را آموزش دهد که در برابر حملات تهاجمی داعش مقاومت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، "استیو وارن"، سخنگوی پنتاگون اعلام کرد، حدود 320 تفنگدار نیروی دریایی آمریکا شماری از اعضای گردان هفتم عراق را در پایگاه هوایی "عین الاسد" در استان الانبار، واقع در غرب عراق آموزش می‌دهند و این طرح از 20 دسامبر 2014 آغاز شده است.

این مقام پنتاگون تاکید کرد، حدود 170 نیروی دیگر ارتش آمریکا از رسته اول پیاده نظام ارتش دوره آموزشی شش هفته‌ای را برای گردان‌های نیروهای امنیتی عراق آغاز کرده‌اند. این برنامه آموزشی از 27 دسامبر 2014 در پایگاه تاجی شروع شده است.

باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا در هفتم نوامبر برنامه دو برابر کردن تعداد نیروهای آمریکایی را در عراق اعلام کرد و می‌خواهد آنها را به بیش از 3000 تن برساند و علاوه بر این، 1500 پرسنل نظامی دیگر 9 تیپ ارتش عراق و سه تیپ از نیروهای پیشمرگ کرد را آموزش می‌دهند.

این تصمیم پس از ارزیابی‌ تیم‌های مستقر ارتش آمریکا در عراق و برآورد شرایط اتخاذ شد. تا چهارم ژانویه حدود 800 تن از نیروها از پرسنل و تاسیسات آمریکا محافظت می‌کردند و باقی مانده 1340 نیرو به نیروهای عراقی برای مقابله با داعش مشاوره می‌دهند.

ارتش آمریکا همچنین در نظر دارد تا پرسنل ارتش عراق را در پایگاه‌های اربیل در اقلیم کردستان عراق و نیز در پایگاه بسمایه در جنوب بغداد آموزش دهد.

به گفته سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون)، برنامه آموزش نظامی بیش از چند هفته طول نخواهد کشید و تفنگداران نیروی آمریکایی در پایگاه عین الاسد در برنامه حمایت عملیاتی، اطلاعاتی، هماهنگی عملیات‌های هوایی و ارتقای استراتژی‌های نیروهای امنیتی به عراقی‌ها مشاوره می‌دهند.

انتهای پیام

کد N661111