آیت‌الله نوری‌همدانی:

جامعه به عمل روحانی بیش از سخن او توجه دارد

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان این‌که «مردم جامعه به عمل روحانی نگاه می‌کنند» گفت: مردم جامعه بیشتر به اخلاق و رفتار مبلغان و روحانیون توجه دارند و مبلغان باید با مردم برخورد اسلامی و متواضعانه داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در مراسم عمامه‌گذاری طلاب مدرسه سفیران هدایت قم به اهمیت رسالت تبلیغی روحانیون در جامعه اشاره کرد و گفت: طلبگی شغل با فضیلت و پربرکتی است و در راستای رسالت انبیای الهی و ائمه اطهار(ع) قرار دارد.

وی بیان کرد: کسانی که به عرصه طلبگی قدم نهاده‌اند باید در عرصه علم و تبلیغ مهارت‌های لازم را کسب ‌کنند.

این مرجع تقلید اظهار کرد: نخستین وظیفه روحانیون این است که معلومات و دروس طلبگی را در سطح بالای علمی آموزش ببیند و این دروس را با اخلاص مطالعه کنند.

وی افزود: طلاب تلاش و همت والایی در عرصه علم‌آموزی داشته باشند؛ هرکسی که به اندازه زحمات و تلاش‌های علمی‌اش پیشرفت خواهد کرد و به مقامات والای علمی می‌رسد و افراد تنبل و سست هرگز به مقصد نهایی نخواهند رسید.

آیت‌الله نوری‌همدانی نظم در برنامه‌های آموزشی و علم‌آموزی را یکی دیگر از وظایف طلبگی دانست و گفت: نظم در کارها و برنامه آموزشی تأثیر بسزایی در پیشرفت علمی روحانیون دارند و این نظم در زندگی روحانیون باید الگو و سرمشق مردم جامعه قرار گیرد.

این مرجع تقلید اظهار کرد: طلاب مهارت‌های لازم نویسندگی را فراگرفته و به ادبیات فارسی و ادبیات عربی مسلط شوند و مقالات و کتاب‌های علمی ر ا تدوین کنند.

این استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم افزود: مراجع و علمایی که اهل قلم و دارای آثار علمی بودند، نام و خاطره آن‌ها در جهان اسلام باقی مانده است.

وی در ادامه سخنانش به اهمیت رعایت شئون اخلاقی در زندگی روحانیون اشاره کرد و گفت: مردم جامعه بیشتر به اخلاق و رفتار مبلغان و روحانیون توجه دارند و مبلغان با مردم برخورد اسلامی و متواضعانه داشته باشند.

آیت‌الله نوری‌همدانی در ادامه به اهمیت خودسازی در زندگی طلاب اشاره کرد و گفت: روحانیون در عرصه‌های اخلاقی، علمی و مبارزات سیاسی امام خمینی(ره) را سرمشق و الگوی زندگی شان قرار دهند.

وی در ادامه سخنانش به تحولات منطقه و بیداری اسلامی اشاره کرد و گفت: روحانیون و مبلغان تحولات منطقه همانند تحولات سوریه، عراق، مصر و بحرین را بررسی کرده و تحلیل درستی از این تحولات را به مردم ارائه دهند.

آیت‌الله نوری‌همدانی بیان کرد: مبلغان آگاهی‌های لازم را از ماهیت داعشی‌ها، سلفی‌ها و تکفیری‌ها کسب کرده و مردم را از انحرافات و خطر وجود آن‌ها آگاهی بخشند.

انتهای پیام

کد N661039