شکایت دمشق به سازمان ملل از ورود غیرقانونی مک‌کین و چند دیپلمات دیگر به خاک سوریه

سوريه

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل این سازمان و شورای امنیت از سناتور جمهوری‌خواه و یک دیپلمات سابق آمریکا و همچنین وزیر خارجه پیشین فرانسه به سازمان ملل و شورای امنیت به دلیل ورود غیرقانونی به خاک سوریه شکایت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نامه‌ای از بان کی مون، دبیرکل این سازمان و رئیس شورای امنیت خواست تا بر دولت‌ها برای اتخاذ اقدامات لازم جهت ممانعت از ورود غیرقانونی برخی شهروندان آنها به سوریه فشار بیاورد.

جعفری تاکید کرد: چنین اقداماتی نقض آشکار حاکمیت سوریه و تمامی قطعنامه‌های شورای امنیت در خصوص این کشور است.

وی از روزنامه‌نگاران و شخصیت‌های برجسته‌ای که به صورت غیرقانونی و بدون گرفتن ویزا وارد سوریه شده‌اند و همچنین از جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه آمریکا برنارد کوشنه، وزیر خارجه پیشین فرانسه پیتر گالبریث دیپلمات سابق آمریکایی به سازمان ملل شکایت کرد.

وی گفت: جان مک‌کین در مه 2013 ، کوشنه در نوامبر 2014 ، گالبریث در دسامبر 2014 و ولید طبطبایی، سیاستمدار کویتی در سپتامبر 2013 به صورت غیرقانونی وارد سوریه شده‌ و با چند تن از مخالفان سوریه دیدار داشته‌اند.

جان مک‌کین نیز در واکنش به شکایت سوریه مدعی شد: این حقیقت دردناکی است که نظام اسد بیش از اینکه از کشتار بیش از 200 هزار سوری نگران باشد دلواپس دیدار من با سوری‌های شجاعی است که به خاطر آزادی با کرامت خود می‌جنگند.

انتهای پیام

کد N661014