واکنش آمریکا به بلوکه شدن درآمدهای مالیاتی فلسطینی‌ها توسط اسرائیل

آمریکا با مسدود کردن درآمدهای مالیاتی فلسطینی‌ها از سوی رژیم صهیونستی مخالفت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آمریکا با اقدام رژیم صهیونیستی به مسدود کردن درآمدهای مالیاتی فلسطینی‌ها و جلوگیری از انتقال آن به تشکیلات خودگردان فلسطین به تلافی تلاش این تشکیلات برای پیوستن به دادگاه کیفری بین‌المللی، مخالفت کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، جنیفر ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به مسدود شدن انتقال درآمدهای مالیاتی به تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: این کار از جمله اقداماتی است که همچون دیگر اقدامات، باعث بروز تنش میان اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین می شود.

رژیم صهیونیستی در واکنش به تصمیم رهبران فلسطینی برای پیوستن به دادگاه کیفری بین‌المللی و چند سازمان دیگر اعلام کرد که درآمدهای ماهیانه مالیات‌های فلسطینیان را به تشکیلات خودگردان پرداخت نمی‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، یکی از مسئولان اسرائیلی اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از رایزنی با جمعی از وزرای خود تصمیم گرفته تحویل ماهانه درآمدهایی مالیاتی را به تشکیلات خودگردان فلسطین متوقف کند.

این مسئول اسرائیلی تاکید کرد که درآمدهای مالیاتی مذکور بالغ بر 125 میلیون‌ دلار است و فلسطینی‌ها از آن برای اداره دولت و پرداخت حقوق کارمندان استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

کد N660900