داعش 100 عضو خود را اعدام کرده است/آغاز عملیات ارتش عراق در جنوب تکریت و بیجی

داعش

نیروهای عراقی با هدف دستیابی به پیشروی‌های بیشتر و شکست گروه داعش عملیات نظامی را برای پاکسازی بیجی و جنوب تکریت آغاز کرده و در مناطق غرب الانبار نیز پیشروی کردند. همچنین در حملات پیشمرگ‌ها و ائتلاف ده‌ها داعشی به هلاکت رسیدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، منابع امنیتی عراقی اعلام کردند که در پی وقوع درگیری‌های شدید میان نیروهای عراقی و داوطلبان مردمی با نیروهای داعش در منطقه "سید غریب" 11 تن از نیروهای عراقی و داوطلبان مردمی کشته و 61 تن دیگر زخمی شدند.

همچنین نیروهای عراقی حمله یک عامل انتحاری را که سوار بر کامیون بمب گذاری شده‌ای بود در غرب شهر سامرا ناکام گذاشتند.

آمادگی ارتش عراق برای آزاد سازی بیجی

ارتش عراق تجهیزات زیادی را به شهر بیجی در استان صلاح الدین انتقال داده تا آماده عملیات گسترده‌ای برای آزادسازی بیجی ظرف 48 ساعت آتی شود.

به گزارش منابع نیروهای عراقی تجهیزات نظامی زرهی را در بیجی مستقر کرده‌اند.

عملیات نیروهای امنیتی و داوطلبان مردمی در جنوب تکریت

یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین اعلام کرد که نیروهای امنیتی و داوطلبان مردمی عملیات نظامی گسترده‌ای را از دو محور برای حمله به پایگاه‌های داعش در جنوب تکریت و پاکسازی آن آغاز کردند.

به گزارش این منبع نیروهای عراقی حمله را برای پاکسازی جنوب در دو محور "الرمیلات" و "سید غریب" انجام دادند.

این منبع اعلام کرد که داعش اقدام به بمب گذاری مسیرها و منازل کرده است.

کشته شدن ده‌ها تروریست در عملیات ائتلاف و پیش مرگ‌ها

منابع امنیتی عراقی اعلام کردند که در حمله ائتلاف ضد داعش به پایگاه‌های داعش در غرب رمادی، 47 تروریست کشته و 73 تن دیگر زخمی شدند. در این حملات 17 خودروی وابسته به داعش و چند خودروی زرهی دیگر نیز منهدم شد.

همچنین نیروهای پیش‌مرگ با کمک داوطلبان ایزدی و جنگنده‌های ائتلاف توانستند 20 تن از اعضای داعش را در شهرستان سنجار در غرب موصل به هلاکت برسانند.

ناکام ماندن حمله داعش به پاسگاه مرزی میان عراق و عربستان

منبع امنیتی در استان الانبار اعلام کرد که نیروهای گارد مرزی عراق حلمه داعش به پاسگاه مرزی "عنازة" واقع در مرزهای عراق با عربستان در غرب رمادی را ناکام گذاشتند. در این حمله چند تن از اعضای داعش کشته و زخمی شدند.

داعش 162 تن از افراد قبیله "الجبور" را آزاد کرد

منابع امنیتی عراق اعلام کردند: پس از آنکه گروه داعش 170 تن از قبیله الجبور را به دلیل به آتش کشیدن پرچم این گروه در غرب کرکوک ربوده بود، داعش 162 تن از آن‌ها را آزاد کرد.

پیشروی نیروهای عراقی در غرب الانبار

به گزارش منابع عراقی، نیروهای ارتش همچنان به پیشروی‌های خود به سمت غرب الانبار ادامه می‌دهند تا گروه داعش را در تنگنا گذاشته و مانع رسیدن کمک‌های انسانی و لجستیکی از سوریه به عراق برای این گروه شوند. در واقع نیروهای عراقی موفق شده‌اند تا کنون کنترل مناطق زیادی را در غرب الانبار در دست بگیرند.

داعش 100 تن از اعضای خود را اعدام کرد

محمد سالم الغبان، وزیر کشور عراق اعلام کرد که داعش با اعدام 100 تن از اعضای خود به دلیل تردید در حمایت آن‌ها از این گروه نشان داده که کاملا روحیه خود را از دست داده است. در واقع پیروزی‌های نیروهای امنیتی و داوطلبان مردمی موجب شکست داعش و پایین آمدن روحیه این گروه شده است.

وی گفت: نیروهای صلاح الدین را روزهای آتی به طور کامل از وجود داعش آزاد می‌کنند.

پیش مرگ‌ها مانع حمله داعش به کرکوک شدند

به گزارش منابع کرد داعش تجهیزات نظامی را برای حفر خندق در روستای "کوبیبه" به کرکوک انتقال داد اما نیروهای پیش مرگ مانع اقدام داعش شد و حمله داعش به این روستا را ناکام گذاشتند.

انتهای پیام

کد N659841