جلسه دادرسی پرونده عامل انفجار ماراتن بوستون امروز آغاز می‌شود

فعالیت هیات منصفه منتخب جلسه دادرسی به پرونده جوهر سارنایف،‌ مظنون بمبگذاری در ماراتن بوستون، امروز پس از حدود دو سال در ماساچوست آغاز می‌شود. در این حادثه سه تن کشته و دست کم 250 تن زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این جلسه با وجود درخواست‌های مکرر وکیل مدافع سارنایف مبنی بر تغییر دادگاه یا تاخیر در برگزاری آن جهت بازنگری مدارک منتشر شده توسط دادستانان فدرال برگزار می‌شود.

مقامات آمریکایی معتقدند با وجود تعداد بالای مدارک، جلسه دادرسی باید در موعد مقرر برگزار شود.

دادستان فدرال در پی مجازات اعدام این متهم 21 ساله هستند. سارنایف متهم به 30 جرم از قتل با استفاده از سلاح کشتار جمعی است.

در همین حال وکیل مدافع سارنایف معتقد است که این جلسه دادرسی به علت نگرانی‌ها مبنی بر عدم بی‌طرفی هیات منصفه منتخب باید در دادگاه دیگری برگزار شود. وکیل وی معتقد است که اعضای هیات منصفه دادگاه ماساچوست ممکن است تحت تاثیر پوشش رسانه‌ها قرار گرفته باشند و یا از نزدیک شاهد ماجرا بوده و یا شخصا از این حادثه آسیب دیده‌اند.

گفته می‌شود رسیدگی به این پرونده ماه‌ها به طول می‌انجامد و در این جریان قرار است دست کم 100 شاهد به شهادت در این پرونده بپردازند.

انفجار ماراتن بوستون در 15 آوریل سال 2013 رخ داد. جوهر و برادرش مظنونین این حادثه شناخته شدند، تیمورلنگ برادر جوهر در دیگری با پلیس کشته شد.

انتهای پیام

کد N659568