براساس نتایج یک نظرسنجی،

اکثر مردم ترکیه مخالفتی با سانسور رسانه‌ها ندارند

نتایج نظرسنجی یک روزنامه ترکیه‌ نشان می‌دهد که 60 درصد پاسخ‌دهندگان اهمیتی به اعمال سانسور بر رسانه‌ها نمی‌دهند و 61 درصد دیگر نیز با افزایش محدودیت بر استفاده از اینترنت مخالف نیستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تودی زمان، این نظرسنجی عقاید بیش از 15 هزار تن در 14 گروه سنی متفاوت و در هفت منطقه در ترکیه را بررسی کرده است.

براساس نتایج این نظرسنجی، 68 درصد شرکت‌کنندگان به هیچ‌وجه از اینترنت استفاده نمی‌کنند و 84 درصد نیز دیدن تلویزیون را ترجیح می‌دهند. 65 درصد افرادی که تلویزیون را ترجیح می‌دهند، بیشتر برنامه‌های خبری را تماشا کرده و 41 درصد مسابقات تلویزیونی را برای دیدن انتخاب می‌کنند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان داد که 61 درصد ترک‌ها با محدودیت در اینترنت مخالف نیستند. علاوه بر این 60 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی با اعمال سانسور بر رسانه‌های ترکیه مخالف نبوده‌اند.

این نظرسنجی همچنین سطح تمایلات فرهنگی مردم ترکیه را مشخص کرده است. 96 درصد شرکت‌کنندگان این نظرسنجی هرگز به اجرای اپرای باله نرفته‌اند، 73 درصد دیگر نیز تا به حال به کنسرت و 80 درصد دیگر تاکنون تئاتر نرفته‌اند. در ادامه این نتایج جالب 56 درصد شرکت‌کنندگان پاسخ داده‌اند که هرگز به موسیقی گوش نداده و 29 درصد دیگر گفته‌اند حتی به رادیو نیز گوش نمی‌دهند. درصد افرادی که در این نظرسنجی کتاب نمی‌خوانند 45 و 26 درصد دیگر روزنامه هم نمی‌خوانند.

در همین حال این نظرسنجی نشان داده که ترکیه‌ایی‌ها معمولا برای تعطیلات خود به سفر نمی‌روند. 45 درصد این شرکت‌کنندگان تاکنون مسافرت داخلی نرفته و 94 درصد نیز تاکنون به خارج از کشور سفر نکرده‌اند.

همچنین 71 درصد پاسخ‌دهندگان خود را سنتی و محافظه‌کار توصیف کرده و گفته‌اند که اعمال و قوانین مربوط به مذهب خود را انجام می‌دهند. 60 درصد زنان شرکت‌کننده گفته‌اند در بیرون از خانه حجاب داشته و 46 درصد مردان نیز گفته‌اند برای آنها اهمیت دارد که همسرانشان حجاب داشته باشند.

انتهای پیام

کد N659478