رئیس‌جمهور مصر به کویت رفت

رئیس‌جمهور مصر با هدف بحث و گفت‌وگو با مسئولان کویتی در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی به کویت سفر کرد.

رئیس‌جمهور مصر با هدف بحث و گفت‌وگو با مسئولان کویتی در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی به کویت سفر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، دفتر ریاست جمهوری مصر با اعلام این خبر، عنوان داشت که "عبدالفتاح سیسی"، رئیس‌جمهور مصر در سفر خود به کویت با صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر این کشور دیدار و با وی درخصوص روابط دوجانبه میان دو کشور در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی، حمایت از همکاری مشترک میان کشورهای عربی و برخی مسائل مهم منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و گفت‌وگو خواهد کرد.

به گزارش منابع آگاه، وی قرار است با برخی تاجران و سرمایه‌گذاران کویتی نیز دیدار کند.

خبرگزاری کویت نیز اعلام کرد که این سفر در راستای تحکیم روابط دو جانبه میان مصر و کویت و به ویژه افزایش تلاش‌ها برای تحکیم روابط کشورهای عرب حوزه خلیج فارس با مصر در تمامی زمینه‌ها به ویژه اقتصادی صورت می‌گیرد.

صباح الخالد الصباح، وزیر خارجه کویت نیز اعلام کرد که مسوولان کویتی سفر سیسی را اقدامی در راستای تحکیم روابط دوجانبه می‌دانند.

وی سفر سیسی را در سایه خطراتی که سوریه، عراق، یمن، لیبی و جهان عرب را تهدید می‌کند، بسیار مهم خواند و گفت: اهمیت این سفر به دلیل دو رخداد مهم یکی کنفرانس اقتصادی و دیگری اجلاس سران کشورهای عربی که قرار است در مارس آتی در قاهره برگزار شود، است.

انتهای پیام

کد N659401