هشدار معاون مرکل به غرب نسبت به تشدید تحریم‌ها علیه روسیه

معاون صدراعظم آلمان به غرب نسبت به تشدید و سخت‌تر کردن تحریم‌ها علیه روسیه هشدار داد و گفت، این تحریم‌ها مسکو را از نظر اقتصادی ضعیف‌تر می‌کند.

معاون صدراعظم آلمان به غرب نسبت به تشدید و سخت‌تر کردن تحریم‌ها علیه روسیه هشدار داد و گفت، این تحریم‌ها مسکو را از نظر اقتصادی ضعیف‌تر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، "زیگمار گابریل"، معاون آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و وزیر امور اقتصادی و انرژی در مصاحبه‌ای با روزنامه "بیلد آم سونتاگ "گفت: آن دسته از افرادی که به دنبال تشدید تحریم‌ها علیه روسیه هستند باعث بروز یک اوضاع بسیار خطرناک برای تمام اروپا می‌شود. آنهایی که به دنبال بی‌ثبات کردن بیشتر روسیه از طریق اعمال تحریم‌های بیشتر اقتصادی و سیاسی هستند در حقیقت به دنبال اهداف دیگری هستند.

وی افزود: نیروهایی در اروپا و آمریکا هستند که می‌خواهند ابرقدرت‌های رقیب را به زانو درآورند اما این به نفع اروپا و آلمان نیست. اگر روسیه دیگر شریک اروپا در یافتن راه‌حل مناسب برای درگیری‌ها نباشد، پیامدهای بسیار خطرناکی برای تمام جهان به وجود می‌آید. هدف تحریم‌های غرب بازگرداندن مسکو به میز مذاکرات برای یافتن سازش صلح‌آمیز در بحران اوکراین است.

مواضع روسیه و ملت‌های غربی و کی‌یف درباره تحولات اوکراین با یکدیگر کاملا متفاوت است. روسیه مکرراً هرگونه دخالت در امور داخلی اوکراین را رد می‌کند اما غرب و کی‌یف مسکو را به الحاق کریمه و حضور در درگیری‌ها در شرق اوکراین متهم می‌کنند.

اوکراین از اواخر 2013 درگیر تنش و بحران شد و تاکنون نیز این درگیری‌ها ادامه یافته است.

انتهای پیام

کد N659201