موج جدید حملات به مقرهای انصار الله در صنعا

يمن

صبح امروز (دوشنبه) انفجار مهیبی پایگاه حوثی‌ها در منطقه‌ای در غرب صنعا را هدف قرار داد. همچنین گروه انصار الشریعه مسئولیت انفجار در مقر وابسته به شیعیان حوثی در شهر زمار واقع در جنوب صنعا را که روز یکشنبه رخ داد، برعهده گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، صبح امروز انفجار مهیبی پایگاه حوثی‌ها در منطقه‌ای در غرب صنعا را هدف قرار داد اما هنوز اخباری از تلفات این انفجار گزارش نشده است.

شیعیان حوثی نیز بعد از وقوع این انفجار این منطقه را بستند. همچنین گروه انصار الشریعه در بیانیه‌ای مسئولیت انفجار در مقر دولتی وابسته به شیعیان حوثی در شهر زمار واقع در جنوب صنعا را که به کشته و زخمی شدن چند تن از جمله دو فرد مسلح از این گروه انجامیده بود، برعهده گرفت.

به گزارش منابع، این انفجار در ساختمان دولتی دارالضیافه که مقر حوثی‌ها در شهر زمار است، رخ داد.

منابع پزشکی در بیمارستان زمار نیز اعلام کرده بودند که جسد پنج تن به این بیمارستان انتقال یافته و 24 زخمی نیز در این بیمارستان بستری شده‌اند.

از سوی دیگر، خبرنگار شبکه الجزیره اعلام کرد که افراد مسلح یک افسر عالی رتبه ارتش یمن را در شهر عتق در استان شبوة واقع در جنوب این کشور ترور کردند.

به گزارش خبرنگار الجزیره، افراد مسلح به سمت حمود حسین الذرحانی که رئیس عملیات تیپ "21 میکا" در شبوة بود، تیراندازی کردند که موجب کشته شدن وی شد.

انتهای پیام

کد N659148