اشرف غنی: آمریکا احتمالا در خروج نیروهایش از افغانستان بازنگری می‌کند

افغانستان,آمريكا

رئیس‌جمهوری ا فغانستان در مصاحبه‌ای تاکید کرد: ایالات متحده آمریکا ممکن است بخواهد در جدول‌زمانی خروج نیروهای باقیمانده‌ ائتلاف تحت حمایتش از این کشور بازنگری کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان در مصاحبه با شبکه خبری سی بی اس تاکید کرد: ضرب‌الاجل‌ها برای متمرکز کردن ذهن تعیین می‌شوند و نباید به آنها به صورت متعصبانه نگاه کرد. چنانچه دو طرف و یا در مورد این موضوع، طرفین نهایت تلاش خود را بکنند تا به اهدافشان دست یابند و پیشرفت واقعی باشد، بنابراین در آن زمان باید این تمایل وجود داشته باشد که بازنگری در ضرب‌الاجل خروج انجام شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا این اظهارات را خطاب به باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا مطرح می‌کند گفت: آقای اوباما من را می‌شناسد. ما نیازی نداریم که چنین مسائلی را به یکدیگر بگوییم.

شورای امنیت ملی کاخ سفید، وزارت امور خارجه آمریکا و پنتاگون تاکنون در خصوص این مساله اظهارنظری نکرده‌اند.

افغانستان از روز پنج‌شنبه هفته گذشته رسما مسئولیت‌ امنیتی را از نیروهای در حال خروج تحویل گرفت و این سنجشی برای آمادگی 350 هزار نیروی افغان است که قرار است با شبه‌نظامیان طالبان مبارزه کنند. نیروهای ائتلاف تحت حمایت آمریکا نیز رسما به عملیات جنگی خود پس از 13 سال در افغانستان پایان دادند و باقی مانده این نیروها تا پایان 2016 از این کشور خارج می‌شوند.

اشرف غنی در ادامه تاکید کرد که وی نگران گروه شبه‌نظامی داعش و تهدید بالقوه آن برای افغانستان است چرا که گذشته نشان داده است که این تهدیدها و این شبکه‌ها شکل خود را تغییر داده‌اند.

انتهای پیام

کد N659108