یک فعال دانشجویی مطرح کرد

تصمیم‌گیری‌ مدبرانه لازمه سیاست‌ورزی در اندیشه اسلامی است

تشكل دانشجويي

یک عضو اتحادیه تشکل‌های دانشجویان دانشگاه آزاد گفت: بر اساس آیه‌های قرآنی و اندیشه اسلامی سیاستمدار باید با تدبیر تصمیم بگیرد.

داراب بازیار عبدالسلیمانلو در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: تدبیر یعنی استفاده هر کاری در جای خودش. بعضی‌ها تدبیر را با ملاحظه‌کاری می‌دانند اما تدبیر یعنی هر چیزی را درست در جای خودش به طریقی بکارگیریم که کمترین ضرر را به اکثریت وارد کنیم.

وی ادامه داد: در یک جامعه وجود تدبیر یک امر ضروری است. تدبیر داشتن به معنای نفی شجاعت نیست و یا به معنای نادیده گرفتن مسائل مختلف هم نیست. تدبیر یعنی استفاده فکر و اندیشه تا از آن طریق نتیجه بهتری کسب شود. مگر می‌شود کشوری را بدون فکر، اندیشه و مشورت اداره کرد.

این فعال دانشجویی با اشاره به آیات مختلف قرآن درباره ضرورت وجود تدبیر در تصمیم‌گیری‌ها، گفت: در دین ما به ضرورت اندیشه‌ورزی تأکیده شده است. در سیاست هم به تدبیر نیاز داریم. باید سیاستمداران با بکارگیری نیروهای زبده از طریق مشورت مصلحت کشور را در نظر بگیرند.

وی در ادامه یادآور شد: بی‌تدبیری در چند سال گذشته دامنگیر کشور ما شده بود که باعث وجود هرج و مرج در تصمیم‌گیری‌های کلان کشوری بود. همین امر سبب شد تا از چشم‌انداز مدنظر سیاست کلان کشور عقب بمانیم. حالا امید داریم تا با بکارگیری تدبیر این مشکلات حل شود.

انتهای پیام

کد N659096

خواندنی از سراسر وب