پیشنهاد توسعه رشته‌های مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان در بیانیه هیات داوران

هیات داوران پنجمین مسابقات قرآن دانشجویان مسلمان با توجه به تأثیر چشمگیر مسابقات در توسعه کمی و کیفی قرائت و حفظ قرآن در سطح جهان، پیشنهاد توسعه رشته‌های این مسابقات را به‌منظور شرکت بیشتر کشورهای جهان ارائه داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این بیانیه آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ وَیُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِینَ الَّذِینَ یَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا کَبِیرًا(9/اسراء)؛ قطعا این قرآن به (آیینی) که خود پایدارتر است راه می‌نماید و به آن مؤمنانی که کارهای شایسته می‌کنند مژده می‌دهد که پاداشی بزرگ برایشان خواهد بود.»

به لطف و منت الهی پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانشجویان مسلمان به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در سالن همایش‌های برج میلاد تهران با توسل و استعانت از وجود پر خیر و برکت پیامبر اکرم (ص) و توجه به تأکیدات و منویات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای و در راستای اعتلای قرآن کریم با حضور دانشجویان مسلمان از 47 کشور جهان در دو رشته قرائت و حفظ قرآن کریم برگزار شد.

هیئت داوران که متشکل از 19 داور از 7 کشور بوده است، بهترین تحیات و درودهای خود را به مقام شامخ امام راحل رحمت الله علیه و شهدای انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب و ملت شریف ایران که زمینه‌ساز برگزاری چنین مسابقات باشکوهی بوده و هستند، نثار می‌نماید و با توجه به برگزاری این مسابقات در بهترین سطح و عالی‌ترین کیفیت، نهایت سپاسگزاری خود را از جهاد دانشگاهی اعلام می‌دارد.

همچنین هیئت داوران از ستاد برگزاری مسابقات، شهرداری تهران و تمامی شخصیت‌های بزرگوار و نهادهایی که سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور را در راستای برگزاری باشکوه این دوره از مسابقات با بذل عنایت و اهتمام دلسوزانه، یاری نمودند، قدردانی و تشکر می‌نماید.

هیئت داوران با توجه به تأثیر چشمگیر این مسابقات در توسعه کمی و کیفی قرائت و حفظ قرآن کریم در سطح جهان، پیشنهاد توسعه رشته‌های این مسابقات را به‌منظور شرکت بیشتر کشورها و متسابقین ارائه می‌دهد.

رفع مشکلات همه امت‌های اسلامی خصوصاً مسلمانان فلسطین، سوریه، عراق، لبنان و افغانستان از شر اجانب و اهتزاز پرچم اسلام در سراسر گیتی و نیز اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و سلامت تمامی شرکت‌کنندگان، قاریان و حافظان قرآن کریم را از خداوند متعال مسئلت داریم.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته»

انتهای پیام

کد N658966