وزیر اطلاعات در اختتامیه المپیاد ورزشی جامعه اطلاعاتی:

تحرک ورزشی در پویایی فعالیت‌های اطلاعاتی موثر است

سیاسی

وزیر اطلاعات در اختتامیه المپیاد ورزشی جامعه اطلاعاتی گفت: تحرک ورزشی باعث تحرک فکری شده و در پویایی فعالیت های اطلاعاتی موثر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم اختتامیه المپیاد ورزشی جامعه اطلاعاتی کشور به مناسبت بزرگداشت سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات، با تدبیر دبیرخانه شورای هماهنگی اطلاعات، با حضور وزیر اطلاعات، روسای جامعه اطلاعاتی و تعدادی از مسئولین تربیت بدنی لشکری و کشوری برگزار شد.

در این المپیاد، ورزشکاران جامعه اطلاعاتی کشور در رشته های مختلف به رقابت پرداختند که در این مراسم به قهرمانان و تیم های برتر جوایز نفیسی اهداء شد.

حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات در اختتامیه این جشنواره اظهار داشت: اسلام در کنار همه فضائل به تحرک بدنی هدفمند اهمیت می دهد و نوع شغل و فعالیت پیامبر(ص) و ائمه(ع) حاکی از این موضوع است.

وی افزود: تحرک ورزشی باعث تحرک فکری شده و در پویایی فعالیت های اطلاعاتی موثر است.

وزیر اطلاعات تلاش های دوره اخیر در برگزاری المپیاد های علمی، قرآنی و ورزشی و نظایر آن در بین جامعه اطلاعاتی کشور را بسیار ارزشمند و وحدت آفرین بر شمرد و گفت: همزمان با ارتقاء سطح علمی و توانایی های فنی و اطلاعاتی، توجه به امر ورزش و تندرستی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ضروری است .

در ادامه، سردار باران چشمه، رئیس تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح ضمن بیان فرازهایی از سخنان حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص ورزش، پرداختن به رشته های مختلف ورزشی بالاخص ورزش های رزمی را با توجه به نوع ماموریت های جامعه اطلاعاتی مورد تاکید قرار داد.

معاونت فرهنگی وزیر ورزش و امور جوانان که در این مراسم حضور داشت نیز گفت: به ورزش باید به عنوان یک موضوع استراتژیک نگاه کرد و تاکیدات مقام معظم رهبری را باید در این حوزه جامعه عمل بپوشانیم .

لازم به ذکر است همه ساله با برنامه ریزی دبیرخانه شورای هماهنگی اطلاعات، مسابقات و جشنواره های علمی، قرآنی و ورزشی در سطح جامعه اطلاعاتی کشور برگزار می شود.

خواندنی از سراسر وب