اختتامیه المپیاد ورزشی جامعه اطلاعاتی کشور برگزار شد

مراسم اختتامیه المپیاد ورزشی جامعه اطلاعاتی کشور به مناسبت بزرگداشت سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات ، با تدبیر دبیرخانه شورای هماهنگی اطلاعات، با حضور وزیر اطلاعات ، روسای جامعه اطلاعاتی و تعدادی از مسئولین تربیت بدنی لشکری و کشوری برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در این المپیاد ، ورزشکاران جامعه اطلاعاتی کشور در رشته‌های مختلف به رقابت پرداختند که در این مراسم به قهرمانان و تیم های برتر جوایز نفیسی اهداء شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمود علوی وزیر اطلاعات در اختتامیه این جشنواره اظهار کرد: اسلام در کنار همه فضائل به تحرک بدنی هدفمند اهمیت می‌دهد و نوع شغل و فعالیت پیامبر(ص) و ائمه(ع) حاکی از این موضوع است.

وی افزود: تحرک ورزشی باعث تحرک فکری شده و در پویایی فعالیت‌های اطلاعاتی موثر است.

وی تلاش‌های دوره اخیر در برگزاری المپیاد های علمی، قرآنی و ورزشی و نظایر آن در بین جامعه اطلاعاتی کشور را بسیار ارزشمند و وحدت‌آفرین برشمرد و گفت: همزمان با ارتقاء سطح علمی و توانایی‌های فنی و اطلاعاتی، توجه به امر ورزش و تندرستی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ضروری است.

در ادامه ، سردار باران چشمه ، رئیس تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح ضمن بیان فراز هایی از سخنان حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدضلله العالی) در خصوص ورزش، پرداختن به رشته‌های مختلف ورزشی بالاخص ورزش‌های رزمی را با توجه به نوع ماموریت های جامعه اطلاعاتی مورد تاکید قرار داد.

معاونت فرهنگی وزیر ورزش و امور جوانان که در این مراسم حضور داشت گفت: به ورزش باید به عنوان یک موضوع استراتژیک نگاه کرد و تاکیدات مقام معظم رهبری را باید در این حوزه جامعه عمل بپوشانیم.

لازم به ذکر است همه ساله با برنامه‌ریزی دبیرخانه شورای هماهنگی اطلاعات، مسابقات و جشنواره‌های علمی، قرآنی و ورزشی در سطح جامعه اطلاعاتی کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N658859