معاون فرهنگی قوه‌قضاییه:

تشیع انگلیسی و تسنن آمریکایی خطرناک هستند

سیاست داخلی

کسانی که بر روی منبر به بزرگان فرقه‌های مختلف اهانت می‌کنند و احساسات گروهی را برانگیخته می‌کنند و باعث می‌شوند که تعدادی به جان هم بیافتند و یکدیگر را بکشند باید بدانند که خون این افراد برعهده آنهاست./اگر دیدید در مجامع عمومی به صورت علنی افرادی از فرقه‌های دیگر را مورد لعن و نفرین قرار می دهند بدانید اینها دنبال کننده خط تشیع انگلیسی هستند.

معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: تشیع انگلیسی با اقداماتی که انجام می‌دهد به دنبال وحدت‌شکنی است.

به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین هادی صادقی با تبریک ایام پیش روی ربیع الاول که ماه سرور اهل بیت(ع) است، متذکر شد: ما باید در غم و شادی پیرو سیره اهل بیت(ع) باشیم و ضمن تبعیت از آنها، سعی کنیم که از آنها نه جلو بزنیم و نه عقب بیافتیم.

وی افزود: سیره اهل بیت(ع) این گونه بوده که در باب عزاداری‌ها مانند عاشورا دهه می‌گرفتند ولی ما در هیچ جایی از تاریخ دهه‌ای به نام دهه محسنیه نداشته‌ایم.

صادقی اظهار داشت: باید مراقب باشیم و ببینیم این رسم‌هایی که جدیداً بنا نهاده می‌شوند چه خطی را دنبال می‌کنند نه اینکه با آنها مخالفت کنیم. گاهی افرادی آگاهانه این خط را دنبال می‌کنند و دیگران ناآگاهانه از آنها پیروی کنند.

معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: ما یک خط اسلام به نام خط اسلام ناب محمدی (ص) و یک تشیع ناب علوی داریم که آن را دنبال می‌کنیم و از سوی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز تأیید شده است، که یکی از شاخصه‌های مهم آن وحدت مسلمانان است. این خط را اهل بیت(ع) همیشه تقویت می‌کردند و خودشان هم پیرو آن بودند و همواره بر آن تأکید داشتند.

این مقام قضایی با بیان اینکه دو خط در بین دو گروه مسلمانان (شیعه ها و سنی ها) داریم افزود: در بین مسلمانان یک سنی آمریکایی داریم که تکفیر را پیروی می‌کند و یک تشیع انگلیسی داریم که تفرقه را دنبال می کند.

وی اظهار داشت: تشیع انگلیسی با کارهایی از قبیل به پا داشتن عزاداری هایی که مرسوم نبوده است و رسم کردن آنها، به دنبال وحدت شکنی هستند و خط تفرقه را دنبال می‌کنند. مانند دهه محسنیه که در حال حاضر از سوی تشیع انگلیسی در شهرهای مختلف مذهبی به شدت دنبال می شود و مورد تقویت قرار می گیرد.

صادقی گفت: این افراد هر جا یک گروه مذهبی پیدا کنند از احساسات مذهبی توده‌های مردم و جوان‌هایی که خیلی آگاهی ندارند استفاده و آنها را به اسم عشق اهل بیت (ع) جذب می‌کنند اما در واقع خط تفرقه و نفاق را دنبال می‌کنند.

وی اظهار داشت: جدایی افکندن بین مسلمانان، اهانت و لعن به بزرگان فرقه‌های دیگر از مشخصه‌های خط تشیع انگلیسی است. اگر دیدید در مجامع عمومی به صورت علنی افرادی از فرقه های دیگر را مورد لعن و نفرین قرار می دهند بدانید اینها دنبال کننده خط تشیع انگلیسی هستند.

معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: سردمداران این گروه ها افرادی هستند که می دانند به اسم اسلام، تشیع و مرجعیت شیعی چه کار می کنند ولی برخی افراد عامی، جاهلانه و از روی ناآگاهی از آنها پیروی می کنند.

وی با بیان اینکه این گروه‌ها از سوی علمای تشیع نیز طرد شده‌اند، افزود: متأسفانه این افراد آدم‌های بسیار کم سوادی هستند که معلوم است پایگاه آنها کجاست، به کجاها وابسته هستند و چه پول‌های کلانی از کشورهای خارجی برای آنها ارسال می‌شود.

صادقی تأکید کرد: باید در خصوص خط تشیع انگلیسی به مردم آگاهی و هشدار داد که مراقب باشند در دام این گروه‌ها نیافتند که اگر چنین شود، تکفیری‌ها هم حجت پیدا می‌کنند، تقویت می‌شوند و بر این طبل تفرقه بیشتر می‌کوبند و اینگونه می‌شود که در عراق، افغانستان، پاکستان و سایر بلاد، مسلمانان به جان هم می‌افتند و تعدادی انسان مظلوم هم کشته می‌شوند. هر خونی که ریخته شود به گردن تفرقه افکنان است و باید پاسخگو باشند.

وی افزود: کسانی که بر روی منبر به بزرگان فرقه های مختلف اهانت می کنند و احساسات گروهی را برانگیخته می کنند و باعث می شوند که تعدادی به جان هم بیافتند و یکدیگر را بکشند باید بدانند که خون این افراد برعهده آنهاست. البته این افراد پول زیاد دارند و فعالیت‌های گسترده‌ای می‌کنند، می‌گویند، می‌نویسند، در سایت‌ها قرار می دهند و باعث تحریک دیگران می‌شوند.

این مقام قضایی اظهار داشت: خط تشیع انگلیسی یکی از خطرناک ترین خطوطی است که در این دهه فعال شده است و باید درخصوص آن به مردم آگاهی داد تا مبارزه شود.

وی افزود: تسنن آمریکایی هم خطرناک است. تسنن آمریکایی همان خط تکفیری است که الان در دنیای اسلام جنایت می‌کند و دنبال می‌شود.

صادقی در پایان ابراز امیدواری کرد تا دو لبه قیچی خطرناک تسنن آمریکایی و تشیع انگلیسی از سر همه مسلمانان کوتاه گردد و خداوند توفیق دهد تا خط اسلام ناب محمدی(ص) را دنبال کنیم و پیرو اهل بیت(ع) باشیم.

کد N658749